Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020 10:11

«Χόρεψαν» στη βροχή οι ομάδες Κ12 του ΑΜΣ Φιλωτιου και του ΑΣ Ιού [pics]

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό έντονη βροχόπτωση στο μεγαλύτερο μέρος του στο Δημοτικό Στάδιο Φιλωτιου οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν του ΑΣ Ιού με το επιβλητικό 5-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους που στο Α ημίχρονο "πατουσαν" καλύτερα στο γήπεδο , δημιούργησαν ευκαιρίες , είχαν δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δαμβακαρη και τελικά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 29ο λεπτό με σουτ του Πετρόπουλου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι και παθιασμένοι ενώ οι φιλοξενούμενοι"ξέχασαν" το καλό τους πρόσωπο στα αποδυτήρια .

Έτσι η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε ,με του γηπεδούχους να χρειάζονται μόλις 6 αγωνιστικά λεπτά όχι μόνο για να ισοφαρίσουν αλλά και για να αποκτήσουν αέρα 2 τερμάτων.

Στο 36ο λεπτό ο αρχηγός ,Βασίλης Ψαρράς ,με ατομική ενέργεια, έφερε το ματς στα ίσα ,στο 39ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Ψαρράς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους ενώ στο 43ο λεπτό ο Γιάννης Σαρλανης με μονοκόμματο σουτ μετά από κοντρόλ με το στήθος έγραψε το 3-1.

Θα ακολουθήσουν 2 ακομη γκολ των γηπεδούχων στο 49ο και στο 50ο λεπτό από τον αρχηγό , Βασίλη Ψαρρά , που πετυχαίνοντας Χατ τρικ διαμόρφωσε το τελικό 5-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς αθλητές και των δύο ομάδων που σε τόσο δύσκολες καιρικές συνθήκες όχι μόνο ανταπεξηλθαν στις ανάγκες του αγώνα αλλά προσέφεραν και πλούσιο θέαμα.

Πολλα συγχαρητήρια ,επίσης αξίζουν και στους προπονητές και των δύο ομάδων που σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν όρθιοι αψηφώντας τη βροχή, εμψυχώνοντας συνεχώς τους μικρούς αθλητές

Ο αγώνας διεξήχθη με την παρουσία του ενωσιακού προπονητή της Κ12 κ. Βαγγέλη Γατσέλου, που είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει παιδιά από τις δύο ομάδες και να μιλήσει με τους προπονητές.

Φιλμ αγώνα:

16ο δοκάρι για τον ΑΣ Ιου από εκτέλεση φάουλ του Δαμβακαρη

29ο ΓΚΟΛ για τον ΑΣ Ιου με σουτ του Πετρόπουλου, 0-1

36ο ΓΚΟΛ για τον ΑΜΣ Φιλωτιου με ατομική ενέργεια του Βασίλη Ψαρρά,1-1

39ο λεπτό ΓΚΟΛ για τον ΑΜΣ Φιλωτιου με σουτ του Κωνσταντίνου Ψαρρά,2-1

43ο λεπτό ΓΚΟΛ για τον ΑΜΣ Φιλωτιου με μονοκόμματο σουτ του Σαρλανη,3-1

49ο λεπτό ΓΚΟΛ για τον ΑΣΜ Φιλωτιου με ψηλοκρεμαστό σουτ του Βασίλη Ψαρρά,4-1 50ο λεπτό