Κυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020 16:50

Με το «δεξί» ξεκίνησε η Κ17 της Α.Ε. Μυκόνου

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα Κ17 της Α.Ε. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 7-1 του Ανδριακού Ο.Φ. για το Πρωτάθλημα Bioclean της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Η ομάδα του Μάκη Πούλου κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10ο λεπτό με τον Γκέζο, ενώ ο Σπαχίγια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ένα λεπτό αργότερα. Στο 19' ο Μεσάκου σκόραρε το 3ο τέρμα για την Α.Ε. Μυκόνου και στο 22' το 4-0 ο Θεοδώρου. Η ομάδα της Άνδρου κατάφερε να μειώσει σε 4-1 με τον Κουρέτα.

Το δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό με τον Σπαχίγια να κάνει το 5-1 στο 50' και ο Σεφέρι στο 57 και 67' διαμόρφωσε το τελικό 7-1 για του Μυκονιάτες.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά με βοηθούς του κ.κ. Βαρδακαστάνης και Ψαριανός.

Α.Ε. Μυκόνου (Πούλος): Ρουμελιώτης, Ασράμ, Ζουγανέλης, Χίσα, Σεφέρι, Ντάτσι, Μεσάκου, Σπαχίγια, Θεοδώρου, Γκέζο, Κουκας

Αγωνίστηκαν και οι: Ρουστέμι, Νταφούλης, Χόντζα, Πετράκης, Μπάλα, Σινάμογλου, Γκερμπούρας

Ανδριακός Ο.Φ. (Μαγουλάς): Κάγιο, Ζιβινί, Ρεγκλής, Μουστάκας, Κουρέτα, Μπάκο, Γκόκα, Ρέτι, Κουρέτα, Σταυράτης, Μουζάκης

Αγωνίστηκαν και οι: Σκανδάλης, Κέσα