Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 01:29

Ο Πανθηραϊκός τις εντυπώσεις ο ΠΑΣ Νάξου την ουσία

Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση για τον 3ο όμιλο της Κ16 μεταξύ δυο καλοδουλεμένων συνόλων, ο ΠΑΣ Νάξου εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και επικράτησε του Πανθηραϊκού με σκορ 3-0 στο ΔΑΚ Νάξου.

Οι φιλοξενούμενοι "πατούσαν" καλύτερα στο χόρτο στο Α' Ημίχρονο , ειδικά στο δημιουργικό κομμάτι δημιουργώντας ευκαιρίες, έχοντας μάλιστα και ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Μοσχάτου μετά από κόρνερ, όμως οι γηπεδούχοι έφτασαν και εκείνοι κοντά στο γκολ όταν το πλασέ του Παντελαίου από θέση τετ α τετ εξουδετέρωσε ο Μπίφσα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 51' μετά από ωραία κίνηση και σουτ του Βαλέτα.

Στο 63' ο Λεντιόν Ρετζέπι εκμεταλλεύτηκε ασιστ του Παντελαίου και διαμόρφωσε το 2-0 με προβολή ενώ ο ίδιος παίχτης στο 77' με πανομοιότυπο τρόπο έγραψε το τελικό 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν εγκατέλειψαν το ματς αλλά δεν είχαν και την τύχη με το μέρος τους καθώς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Μαργαρίτη μετά από σουτ του Διονυσόπουλου.

Το φιλμ του αγώνα:

29' Δοκάρι για τον Πανθηραϊκό με κεφαλιά του Μοσχάτου

30' Καλό σουτ του Βενιέρη η μπάλα περνάει άουτ

40' Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ Νάξου με τον Παντελαίο να νικιέται από τον Μπίφσα από θέση τετ α τετ

51' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Νάξου με σκόρερ το Βαλέτα

55' Ευκαιρία για τον Πανθηραϊκό μετά από σουτ του Ζαρογιαννόπουλου

63' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Νάξου με σκορερ τον Ρετζέπι

75' Δοκάρι για τον Πανθηραϊκό μετά από σουτ του Διονυσόπουλου

77' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Νάξου με σκόρερ τον Ρετζέπι

82' Δοκάρι για τον Πανθηραϊκό μετά από σουτ του Διονυσόπουλου

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Νάξου (Σκούνας Δ.): Μαργαρίτης, Μπόσκου, Πουλάϊ, Φακίνος, Κάσα, Μπλόσμι (41' Ρετζέπι), Χωριανόπουλος, Παντελαίος (79' Κρητικός), Μανθόπουλος (79' Ρότσι), Γκούφα (41' Μαράκης), Βαλέτας (Πιέτρι)

Πανθηραϊκός (Ιωσηφίδης Μ.): Μπίφσα, Κράσι (Φύτρος 61'), Μέση (72' Τσάνο), Σέχου, Μοσχάτος, Διονυσόπουλος, Ζαμπέλης (32' Λέσι), Χαϊνταράϊ (72' Φέγγη), Παπαβασιλείου (61' Καβαλλάρης), Ζαρογιαννόπουλος , Βενιέρης