Κυριακή, 31 Οκτωβρίου 2021 21:44

Γκολ και θέαμα στο Κ18 Νηρέας - ΠΑΣ Νάξου 1-4

Μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο που έληξε 0-0, στο δεύτερο η δυνατή βροχή όχι μόνο δεν εμπόδισε, αλλά ώθησε τα παιδιά των δύο ομάδων να μας χαρίσουν ένα πολύ όμορφο θέαμα.

Η έκταση του σκορ αδικεί τον Νηρέα που στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος, έχασε περισσότερες ευκαιρίες και είχε δοκάρι στο 20' με τον Κρίστι Λόκα.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Νάξου ανέβασε ρυθμούς και ο Παντελαίος φαίνεται ότι εμπνεύστηκε από τη βροχή.

Το ομορφότερο όμως γκολ του αγώνα ήταν του Κρίστι Λόκα στο 64' που είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 για τον Νηρέα.

Αξιοσημείωτες οι πολλές εξαιρετικές επεμβάσεις από τους τερματοφύλακες και των δύο ομάδων.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Ρούσσος Γ., Κουζούμης και Ρούσσος Β.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΗΡΕΑΣ: Σπανός, Βοσινάκης Π., Κορτιάνος, Βοσινάκης Α.( 80' Πατέλης Λ), Σταυρόπουλος, Λόκα Κ., Πατέλης Α., Λόκα Γ., Κρητικός, Χασάνι, Αποστολόπουλος (35' Ζουμής).

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ: Κουφόπουλος, Μαθιάσος, Πουλάι, Κάσσα(27' Ρετζέπι), Τόνι, Μπλόσμι( 50' Πιέτρι), Βασαλάκης, Χωριανόπουλος, Μουστάκης (88' Κρητικός), Παντελαίος ( 88' Μαράκης ), Λέκκας.