Τρίτη, 02 Νοεμβρίου 2021 22:29

Σημαντικό «διπλό» στη Σύρο για την Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου

Ένα σημαντικό διπλό πήρε η ομάδα Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου στην Σύρο, κερδίζοντας τον τοπικό Αίαντα με σκορ 1-2 για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Το πρώτο ημίχρονο ποιοτικά δεν ήταν καλό, λόγω του ισχυρού ανέμου, με την ομάδα τους Μυκονιάτες να προηγούνται με 1-0 στις καθυστερήσεις με τέρμα που σημείωσε ο Ρουστέμι.

Μπάλας στο 7ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου σημείωσε με το αριστερό ένα εκπληκτικό γκολ διπλασιάζοντας τα γκολ για την ομάδα. Άμεση ήταν η απάντηση του Αίαντα, που μείωσε δυο λεπτά αργότερα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράμα, το οποίο κέρδισε ο Βουτσίνος.

Αίαντας Σύρου-Α.Ε Μυκόνου 1-2

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Καλόγερας-Γρυπάρης

Αίαντας Σύρου (Φωτεινιάς): Κορφιάτης, Μιχάλοβιτς, Γιατσίδης, Τόσκα, Ρούσσος Α, Ρούσσος Αλ, Καπέλλας, Ραφιός, Γκοξάι, Ράμα, Βουτσίνος

Μπαλόπητας, Σελαμάι, Στεφάνου, Αρβανίτης, Πίσσας

Α.Ε Μυκόνου (Κεραμιδάς): Μπεσίρι, Μπάλας, Σπαχίγια, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Ρουστέμι, Κυριαζίδης, Μπουτσάι, Ρουστέμι Δ, Παχατουρίδης, Δακτυλίδης