Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 11:33

Κ16: Νίκη του Άγιαξ στη Τήνο και τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή του 1ου ομίλου

Μεγάλη νίκη στην Τήνο πήρε χθες το Κ16 του Αίαντα Σύρου, καθώς παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε 4-0 του ΠΑΣ Τήνου σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Κάτω από τον ισχυρό άνεμο, το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στην «επανάληψη» ο Άγιαξ ανέβασε στροφές και με ευνοϊκό άνεμο σημείωσε 4 γκολ για να πάρει την 3η του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Τα γκολ της ομάδας του Γιώργου Φωτεινιά σημείωσαν οι Τόσκα, Μπαλόπητας, Μιχάλοβιτς (καρφωτή κεφαλιά) και Ράμα (σουτ έξω από την περιοχή)

Πλέον στον όμιλο γίνεται μεγάλη μάχη για την 1η θέση, καθώς Ανδριακός, Άγιαξ, Α.Ο Μυκόνου μοιράζονται την κορυφή, ενώ από απόσταση βολής ακολουθούν οι Κανονιέρηδες με τις τέσσερις ομάδες να διεκδικούν την πρόκριση για τα τελικά.

Δείτε παρακάτω την βαθμολογία του πρωταθλήματος στον Α όμιλο και τα χθεσινά αποτελέσματα.