Παρασκευή, 17 Δεκεμβρίου 2021 22:25

Σημαντική νίκη για τους Κανονιέρηδες Σύρου απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου

Η ομάδα Κ16 από τους Κανονιέρηδες Σύρου κατάφεραν να κερδίσουν το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου με σκορ 4-1.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν αν προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Νομικό. Για τους Συριανούς ο Καραγιάννης διπλασίασε και στο 19' ο Νομικός ξανά έκανε Το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 35΄ με τον Μπουτσάι, με το 3-1 στο 37'.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Αργύρη Κεραμιδά κυκλοφόρησε πολύ καλύτερα τη μπάλα και έχασαν αρκετές ευκαιρίες, έχοντας μάλιστα και 3 δοκάρια, όμως οι Κανονιέρηδες έκαναν το τελικό 4-1 στο 72΄.

Διαιτητής: Καλόγερας, βοηθοί: Σαμοθράκης-Ζαχαρόπουλος

Κανονιέρηδες (Ραμπαβίλας): Βλάχος, Μεζρί, Νομικός, Μακρυωνίτης, Μαραγκός, Καλλίγερος, Καμπάνης, Χάμζα, Καραγιάννης, Νομικός, Συκουτρής

Α.Ο Μυκόνου (Κεραμιδάς): Κουσαθανάς, Μπάλας, Μιχάσι, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Ρουστέμι Α, Κυριαζίδης, Μπουτσάι, Παπαδημητρίου, Ρουστέμι Δ, Δακτυλίδης