Κυριακή, 15 Μαΐου 2022 19:39

Κ14: Παρέμεινε στη κορυφή του ομίλου ο Α.Ο. Μυκόνου με τη νίκη επί του Νέου Α.Ο. Σύρου

Η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου1 επικράτησε με σκορ 6-1 του Νέου Α.Ο. Σύρου και παρέμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου η οποία δίνει την απευθείας πρόκριση στο F4 της κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Ζωγράφος με μια πολύ ωραία κίνηση και πλασέ ενώ στο 11΄ Χαλίλι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το 3-0 έκανε ο Νίπολλι στο 22' και 4ο γκολ για του Μυκονιάτες σκόραρε ο Κωτσέλης. Το τελικό 5-0 του 1ου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Γκελάι.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεζαν για να μειώσουν στο σκορ χάνοντας δύο ευκαιρίες μπροστά από την εστία του Κίτσου. Τελικά το κατάφεραν οι Συριανοί να μειώσουν με γκολ του Κατσαμπούκα και το τελικό 6-1 έγινε στο 61' με τον Φιορεντίνο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς τους κ.κ. Σαμοθράκης και Σαργόλογο

Α.Ο. Μυκόνου: Κίτσος, Ντρέτσα, Ντρέου, Παπακωνσταντίνου, Νίπολλι, Χανιώτης, Χαλίλι, Γκελάι, Ζωγράφος, Γιαννόπουλος, Κωτσέλης

Αγωνίστηκαν οι: Χασκάι, Δημητριάδης, Παπαγιάννης, Σκούρτι, Ζντράβα, Όντρι, Φιορεντίνος

Νέος Α.Ο. Σύρου: Καπέλλας, Χαραράς, Ζαχαρίου, Πρέκας, Μπαρμπούνης, Χαϊντίνι, Χατζαντώνης, Αρακάς, Διατσίλης, , Χαραράς Ε., Καραπάνος

Αγωνίστηκαν και οι: Αρακάς Α., Διατσίδης Γ., Πρίντεζης, Ρούσσος Μ., Πρέκκας Θ.