Δευτέρα, 30 Μαΐου 2022 00:06

Πήρε τη νίκη και την πρόκριση στο F4 η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου

Μια πολύ μεγάλη νίκη κατάφερε να πάρει σήμερα η Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 επί των Κανονιέρηδων Σύρου και πήρε τη πρόκριση στο Final 4.

Το ματς ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να πιέζουν από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης και κατάφεραν να σκοράρουν με τον Ρουστέμι στο 34ο λεπτό. Η ομάδα της Μυκόνου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 2ο ημίχρονο κάνοντας το 2-0 με σκόρερ τον Μπουτσάι αυτή τη φορά.

Ο Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να τερματίσει 1ος στον όμιλο με 24 βαθμούς και να πάρει τη πρόκριση στο F4 όπως και ο Αίαντας Σύρου ως καλύτερος 2ος με την ίδια βαθμολογική συγκομιδή. Οι Κανονιέρηδες Σύρου τελείωσαν τη σεζόν στη 3η θέση με 21 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Ι. και Ρούσσο Γ.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπεσίρι, Ρουστέμι, Σπαχίγια, Κατσικαλάκης, Κουτρούτσος, Κυριαζίδης, Δακτυλίδης, Μπάλα, Μπουτσάι, Παχατουρίδης, Ρουστέμι

Αγωνίστηκαν και οι: Προζάνι, Πετάι, Μιχάσι, Σεράνι, Παπαδημητρίου, Κουσαθανάς, Χριστούλης

Κανονιέρηδες Σύρου (Τσούκος): Βλάχος, Κουκούλας, Νομικός, Μακρυωνίτης, Μαραγκός, Καλλίγερος, Ρούσσος Α., Χάμζα, Καμπάνης, Νομικός Β., Ρούσσος Δ.,

Αγωνίστηκαν και οι: Μεντρί, Καραγιάννης