Τρίτη, 08 Νοεμβρίου 2022 00:50

Κ14: Νίκη για τον ΠΑΣ Νάξου επί του Μαρπησσαϊκού

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η Κ14 του ΠΑΣ Νάξου καθώς επιβλήθηκε με σκορ 3-0 του Μαρπησσαϊκού στο Δημοτικό Στάδιο Νάξου.

K14 GOAL

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στου παίχτες του Πέτρου Μαράκη για ένα ημίχρονο (0-0) καθώς η σωστή αμυντική τους λειτουργία δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν διαδρόμους και να απειλήσουν ουσιαστικά.

Στο 2ο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν να προηγηθούν μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Σπανογιάννη με γκολ του Νανά.

Στο 66ο λεπτό ο Μάρκου με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ γράφοντας το 2-0 ενώ με τη λήξη του παιχνιδιού στο 75ο λεπτό ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το τελικό 3-0.