Πέμπτη, 01 Δεκεμβρίου 2022 09:45

Νίκη της Κ14 του ΠΑΣ Τήνου κόντρα στην Ελλάς Σύρου [vid]

Νίκη με 5-0 για τον ΠΑΣ Τήνου κόντρα στην Ελλάς Σύρου σε αγώνα που έγινε χθες Τετάρτη 30/11 για το πρωτάθλημα Κ14 της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Η ανωτερότητα του ΠΑΣ αλλά και η αποτελεσματικότητα των παικτών του Γιώργου Μάλλιου φάνηκε στο γήπεδο, με την ομάδα της Τήνου να παίρνει δίκαια τη νίκη στο βαρύ από την βροχή γήπεδο της ΕΠΣΚ.

Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Αντώνη Ντόγου, παρά την ήττα κατά διαστήματα είχε καλή παρουσία.

Τα δυο πρώτα γκολ σημείωσε ο Δασκαλόπουλος στο 5ο και 25ο λεπτό του αγώνα. Το 3-0 έγινε στο 2ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου από τον Παπαζήση. Το τέταρτο τέρμα της Τηνιακής ομάδας σημείωσε ο Βελλαλόπουλος στο 13΄ (Β) και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μάρκου 7 λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Διαιτητής: Ζαράνης-Βοηθοί: Σαμοθράκης-Φραγκογιάννη

Ελλάς Σύρου (Ντόγος): Παππάς, Κουτσοφιός, Μπουντούρης, Νομικός, Βεργίνης, Θωμόπουλος, Αρβανίτης, Σίδερης, Ρίτσος, Ρούσσος Σπ, Ζαράνης

Σαγιας, Πετρουτσάτος, Ρούσσος Γ, Λούπας, Ρούσσος Δ

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Δεληγιάννης, Φώσκολος, Ζάρπας, Χύσα, Βελλαλόπουλος, Ψάλτης, Παπαζήσης, Μάρκου, Δασκαλόπουλος, Μισέντος, Λεκός