Κυριακή, 04 Δεκεμβρίου 2022 22:22

Με το διπλό στις αποσκευές τους έφυγε η Κ14 του ΠΑΣ Νάξου από την Πάρο

Με τη νίκη επέστρεφε στο νησί της Αριάδνης η Κ14 του ΠΑΣ Νάξου αφού κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη επί του τοπικού ΑΜΕΣ Νηρέα Πάρου με σκορ 8-3.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους καθώς στο 10’ με εύστοχη πέναλτι του Ζουμή προηγήθηκαν 1-0.

Πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να φέρουν το ματς στα ίσα με γκολ του Καστρήσιου.

Στο 29’ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Κστρήσιο ξανά ενώ με τη λήξη του ημιχρόνου ο Ρενάτο Ρότσι με καταπληκτικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έγραψε το 3-1  για τον ΠΑΣ Νβ΄παξου.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό τους και πέτυχαν ακόμη 5 γκολ με σκορερ τους Μαυρίδη (2), Ορφανό Α., Μάκα και Καρούση.

Οι γηπεδούχοι δεν εγκατέλειψαν το παιχνίδι και κατάφεραν να σημειώσουν 2 ακόμη γκολ με τον Ζουμή και τον Κυριακόπουλο.

Τελικό σκορ 8-3 για το συγκρότημα του Πέτρου Μαράκη σε ένα παιχνίδι που αξίζουν συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές  και των δυο ομάδων για το όμορφο θέαμα που παρουσίασαν.

ΑΜΕΣ Νηρέας (Παπαδάκης Μ.): Σούλι, Ζουμής, Καλαφάτης, Γαβαλάς, Θαλασσινός, Αρκουλής, Κρητικός, Αυγουλής, Σκιαδάς Ν., Σκιαδάς Ι., Τσαχπίνης

Ακόμη έπαιξαν: Βαβάνος, Μπαρμπαρίγος, Σελαμάι, Κυριακόπουλος, Ντοντάϊ, Παρούσης, Ελσάκα

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Χωριανόπουλος, Σιδερής, Νανάς, Ορφανός Α., Ορφανός Δ., Μάρκου, Ρότσι, Κατσάνης, Μάκα, Καρούσης, Καστρήσιος

Ακόμη έπαιξαν: Μαυρίδης, Κιουλαφής, Μπουλαξής, Κατσαράς, Κουνάδης, Περιστεράκης