Παρασκευή, 19 Μαΐου 2023 12:30

Ο Πανθηραϊκός προκρίθηκε στο Final-4 της Κ12

Ο Πανθηραϊκός επικράτησε με 4-1 του ΑΟ Μυκόνου και πήρε την πρόκριση για το Final-4 του πρωταθλήματος Κ12 της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Έτσι, μετά και την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής των μπαράζ, η ομάδα μας τερμάτισε στην πρώτη θέση και προκρίθηκε στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τον Πανθηραϊκό που πήρε προβάδισμα μόλις στο 1´ με γκολ που πέτυχε ο Φουστέρης

Ο ΑΟ Μυκόνου ισοφάρισε σε 1-1 στο 7’ με γκολ του Βαρβούνη Κ. Στο 14’ η ομάδα κας πήρε και πάλι το προβάδισμα με γκολ του Φουστέρη, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κοτσάκι πέτυχε το 1-3. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε προκειμένου να πετύχει το γκολ που θα της χάριζε την πρόκριση, κάτι που έγινε στο 54’ με το σουτ του Βαμβακούση.