Σάββατο, 24 Απριλίου 2021 17:02

Το Αιγάλεω πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις επί του Αστέρα Βλαχιώτη

Μετά από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα το Αιγάλεω επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα αφού επικράτησε με πέναλτι στις καθυστερήσεις του Αστέρα Βλαχιώτη με 1-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πήραν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα που τους φέρνει στις υψηλές θέσεις της κατάταξης.

Το Αιγάλεω έδειξε θέληση, πείσμα και πάθος για τη νίκη αφού κυνήγησε το ματς σε όλη τη διάρκεια του και δικαιώθηκε.

Από την άλλη ο Αστέρας Βλαχιώτη κατέβηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς και δεν μπόρεσε να κρατήσει το 0-0 μέχρι τέλους.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

7' Μετά από κόρνερ του Τσιλιγκίρη ο Οικονομόπουλος είδε την κεφαλιά που έπιασε στο πρώτο δοκάρι να καταλήγει στην αγκαλιά του Παϊτέρη.

31' Στου Μπαρμπαρούση ο Παίτέρης σε κόρνερ.

33' Μετά από κόρνερ του Χαντί η κεφαλιά του Κασνέτσι κατέληξε στον Παιτέρη

36' Σουτ του Σουλεϊμάν ο Παιτέρης μπλοκάρει

42 Σέντρα Αναστασίου ο Πρίκας την τελευταία στιγμή προλαβαίνει τον Οκάν που ήταν έτοιμος να σκοράρει με κεφαλιά

48' Ζήτησε πέναλτι το Αιγάλεω σε πτώση του Τσιλιγκίρη όμως ο Ανδριανός δεν δίνει τίποτα

52' Σουτ του Σταματάκη η μπάλα άουτ.

53' Μεγάλη φάση για το Αιγάλεω. Ο Χαντί έκοψε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι όμως ο επερχόμενος Σταματάκης έστειλε τη μπάλα άουτ.

54' Σέντρα Τσιλιγκίρη κεφαλιά Χαντί ο Παϊτέρης μπλοκάρει.

56' Ατομική ενέργεια και σουτ του Σταματάκη στην αγκαλιά του Παϊτέρη

64' Σουτ του Σταματάκη η μπάλα μόλις άουτ.

70' Σουτ του Τσιλιγκίρη άουτ.

72' Σουτ Ευαγγελιδάκη η μπάλα στην αγκαλιά του Σικαλιά

79' Μεγάλη φάση για το Αιγάλεω. Ο Γουερέ μετά από κάθετη πάσα του Τσιλιγκίρη βγήκε απέναντι από τον Παϊτέρη όμως ο άσος από την Κένυα σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

83 Σέντρα Μαγκάκη ο Σταματάκης σουτάρει σε πρώτο χρόνο όμως η μπάλα βρίσκει κάπου και καταλήγει κόρνερ.

84' Σουτ Γουερέ ο Παϊτέρης σε κόρνερ

87' Η μπάλα στρώνεται στον Τσίτσαρη που σουτάρει μόλις άουτ

88' Ο Μπαρμπαρούσης χάνει νέα μεγάλη ευκαιρία

90 Ο Τσιγλικίρης ανατράπηκε από τους αμυντικούς και ο Ανδριανός καταλόγησε πέναλτι

ΓΚΟΛ Ο Μπαρμπαρούσης ευστοχή κάνοντας το 1-0

ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης) Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Οικονομόπουλος, Βλάχος Σπ., Κασνέτση, Χαντί (61' Γουερέ), Σταματάκης, Οκάν (77' Τσίτσαρης), Τσιλιγκίρης (90+4' Λάσκαρης), Μπαρμπαρούσης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Γιώργος Βαζάκας) Παίτέρης, Κουρτέσης (50' Ευαγγελιδάκης), Πρίκας, Κορνέζος (34' λ.τρ. Καρβούνης), Μάγκας, Νικολάου, Βερνάρδος (59' Τουλουβασίλης), Σκεντεράι, Παλιάτσος, Καλλέργης (59' Παπουτσίδης), Μάρτσεφ (59' Παπουλής).