Τρίτη, 11 Φεβρουαρίου 2020 16:55

Νίκος Κούστας: Κόντρα στη ροή του αγώνα δεχτήκαμε γκολ

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε στο ματς με τον Φωστήρα η Κηφισιά δεν κατόρθωσε να πάρει τη νίκη αφού ηττήθηκε με 1-0, με τον προπονητή της ομάδας Νίκο Κούστα να μιλάει για τη συγκεκριμένη αναμέτρηση με δηλώσεις του στο soccerlive.gr.

Ο ίδιος στάθηκε στην κακή παρουσία που είχε η ομάδα του α μέρος θεωρώντας τον Φωστήρα ανώτερο, αλλά και στην επανάληψη, όπου παρά την βελτίωση των κυανόλευκων, οι "κιτρινόμαυροι" προηγήθηκαν κόντρα στη ροή του αγώνα.

Αναλυτικά, το σχόλιο του

"Παίξαμε δυο ομάδες που είχαν ακριβώς την ίδια φιλοσοφία και τον ίδιο τρόπο παιχνιδιού.

Ο Φωστήρας πατούσε καλύτερα στο α' ημίχρονο και δικαιούνταν ένα τέρμα. Στο β' μέρος αλλάξαμε την εικόνα μας και τον σχηματισμό μας και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να βελτιώσουμε την εικόνα μας. Ισορροπήσαμε το ρυθμό, ελέγξαμε το ματς και κόντρα στη ροή του αγώνα δεχτήκαμε το γκολ όμως δεν βρήκαμε τον τρόπο να αντιδράσουμε. Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία την ομάδα του Φωστήρα που ήταν άψογοι σε όλα τους και κοιτάμε το επόμενο ματς".