Δευτέρα, 08 Νοεμβρίου 2021 11:19

Πρώτη νίκη για το Κερατσίνι

Έπειτα από δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές, το Κερατσίνι πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και, μάλιστα, μακριά από την έδρα του!

Οι «ροσονέρι» πέρασαν με επιτυχία από τη Ραφήνα, όπου επιβλήθηκε με 1-0 της τοπικής Θύελλας, που από την πλευρά της παραμένει χωρίς συγκομιδή στην τελευταία θέση του 6ου ομίλου. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση επιτεύχθηκε στο 73ο λεπτό έπειτα από διαγώνιο σουτ του Τσαγκάρη. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ και τη νίκη σε ένα χρονικό σημείο στο οποίο έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ντούνια με δεύτερη κίτρινη στο 67ο λεπτό!

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος, Βαμβακάς-Μημίδης (Αθηνών)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Ρετζέπης, Μαργέτης, Φύτρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Ντόσκας (69' Παναγιώτου), Γούλας, Μαρτίνος, Δρόσης, Σουλτανίδης, Παντελίδης (87' Σαντίκου).

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Χρήστος Τάσης): Πίνης, Κωνσταντινίδης, Αντζέλι, Αγγελάκης, Βαττης, Ντούνιας, Τσαγκάρης, Μουκίδης, Καμαρά (85' Κρέσιτς), Μενδρινός (92' Σαούλιας), Τζανιδάκης (90' Θεοδώρου).