Τρίτη, 15 Φεβρουαρίου 2022 12:16

Σημαντική νίκη για τον Αιολικό κόντρα στον Αήττητο Σπάτων

Πολύτιμη νίκη με 1-0 πέτυχε ο Αιολικός απέναντι στον Αήττητο Σπάτων στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου και ξέφυγε στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το γκολ του Πινέιρο στο 18ο λεπτό με δυνατό σουτ ήταν εκείνο που έκανε τη διαφορά στην αναμέτρηση της Μυτιλήνης (1-0), με τους γηπεδούχους να βρίσκουν... δίχτυα και στο 72ο λεπτό, αλλά τον σκόρερ Μουκίδη να συλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ. Από την άλλη, οι πράσινοι αναζήτησαν το γκολ της ισοφάρισης στο τελευταίο εικοσάλεπτο, όμως δεν μπόρεσαν να το πετύχουν παρά τις καλές στιγμές που δημιούργησαν.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μητράκος-Μαρκαντωνάτος (Αθηνών)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Θοδωρής Γιακαλής): Βρονταράς, Αγριμάκης, Κρητικός, Πάτας, Τακίδης, Νικολάου (46' λ.τρ. Μουκίδης), Γκέζος, Πινιέιρο, Μουζακίτης (65' Κουρούπης), Παπιομίτογλου (80' Μωυσίδης), Κονδύλης

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αυγερινός, Αγγελής, Ιωαννίδης (63' Παπαϊωάννου), Μιχαηλίδης, Κέρστεν, Παναγόπουλος, Καλογεράς (78' λ.τρ. Χοτζάι), Γ. Λαμπρίδης (90' Γιώτης), Κατσέρης, Αυλωνίτης (46' Δ. Λαμπρίδης), Πρέντι (63' Παπαγεωργίου).

(Φωτο: Sportlesvos.gr)