Τετάρτη, 23 Φεβρουαρίου 2022 23:05

Άνετα 4-0 την Ερμιονίδα η Ηλιούπολη

Η επιστροφή της Ηλιούπολης στις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα, συνδυάστηκε με άνετη νίκη.

Υποδεχόμενη την ΑΕ Ερμιονίδας σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 10η αγωνιστική που συνεχίστηκε από το 5ο λεπτό, η ομάδα του Β. Χαντέ επικράτησε άνετα με 4-0 και ξέφυγε στο +4 στην κορυφή του 5ου ομίλου.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Σάμιος άνοιξε το σκορ με σουτ (1-0) και τρία λεπτά μετά (14') ο Ζέλο με σουτ επίσης πέτυχε το 2-0, απλουστεύοντας τα πράγματα για τους κυανέρυθρους. Στο 32ο λεπτό ο Γεμιστός πέρασε την μπάλα πάνω από τον εξερχόμενο Στόικο και με το κεφάλι την έσπρωξε στα δίχτυα για το 3-0, με τον Γεμιστό να σημειώνει με σουτ το τελικό 4-0 στο 63ο λεπτό.

Διαιτητές: Φωστέρης, Αλεξοπούλου-Σόφιας (Ανατολικής Αττικής)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Χαντές): Μάνος, Κωστόπουλος, Κρητικός (46' Κουτσογκίλας), Τσατσαρής, Γάγγος, Μαλάι (46' Γεωργιάδης), Ταβάρες (46' Πουλιάνος), Σάμιος, Γεμιστός (70' Ντογκάνι), Ζέλο (46' Πολίτης), Σταύρου.

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Στόικος, Μερτύρης, Σαμαράς, Βιρβίλης, Τούλης, Κιοσές, Τριμπόνιας, Αντωνόπουλος, Διαμαντόπουλος, Τρέσα, Κυπαρίσσης.