Τετάρτη, 02 Μαρτίου 2022 19:28

Δύσκολα νίκη για την Προοδευτική

Στα τελευταία λεπτά κατάφερε η Προοδευτική να κάμψει την αντίσταση του ουραγού Αήττητου και να πάρει τη νίκη με 2-0 στο γήπεδο της Νίκαιας.

Η ομάδα του Κορυδαλλού επανήλθε στις επιτυχίες και ξέφυγε στο +4 από τον Πανελευσινιακό, του οποίου το ματς αναβλήθηκε, και στο +5 από τον Εθνικό που αγωνίζεται αύριο (28/2).

Σε ένα παιχνίδι που είχε ωραίο ρυθμό και αρκετές καλές στιγμές κυρίως από πλευράς «βυσσινί», τη λύση για το 1-0 βρήκε ο Κρητικός στο 76ο λεπτό, σκοράροντας με κεφαλιά. Στο 88' ο Κατίδης έγραψε το 2-0 με σουτ, εξαφανίζοντας κάθε ίχνος αγωνίας στους ανθρώπους της Προοδευτικής.

Γκολ: 76' Κρητικός με κεφαλιά, 88' Κατίδης με σουτ

Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Κομκότος (Δωδεκανήσου)-Μανούρας (Δυτικής Αττικής)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Δημήτρης Αρναούτης): Χαλκίδης, Αλεξίου, Δημακάκος (77' Παρ. Νομικός), Πατσατζόγλου (67' Μακρίδης), Βοσνακίδης, Μεγαρίτης, Αμπντέλ Ραχήμ (61' Τσαφταρίδης), Ποτουρίδης, Κρητικός, Κατίδης, Κυριαζής

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Τότης Φυλακούρης): Αυγερινός, Ράγια, Ασλάνι, Μιχαηλίδης, Α. Νομικός (34' Λαμπρίδης), Παναγόπουλος (65' Τσιονάκας), Ιωαννίδης, Αγγελής, Καλογεράς (58' Πρέντι), Αυλωνίτης, Χοτζάι.