Κυριακή, 13 Μαρτίου 2022 17:32

Διπλό σωτηρίας του ΑΟ Πυλίου στη Βάρη

Ισως τη σημαντικότερη νίκη της χρονιάς πανηγύρισε στη Βάρη ο ΑΟ Πυλίου και έκανε πραγματικό... άλμα σωτηρίας!

Η ομάδα από την Κω επικράτησε με 2-1 του Αστέρα και ξέφυγε στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού, μόλις τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε στο πρωτάθλημα του 6ου ομίλου!

Στο 34ο λεπτό ο Δρόσος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Πλατέλλα (0-1), ενώ στο 40' ο Εμπουμπά με πλασέ έγραψε το 0-2. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο, όμως το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν για το τελικό 1-2 στο 94' με κοντινό σουτ του Γκέκα σε φάση διαρκείας (1-2).

Διαιτητές: Παναγιωταράς (Αθηνών), Στεργιακούλης (Λέσβου)-Τράντας (Αθηνών)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Μιχάλης Κάτσικας): Μαρινάκης, Ντιαγνέ, Μανδύλης, Σπίντζος (46' Χάιδος), Μαραγκουδάκης, Μάγγος, Νιούμαν (17' λ.τρ. Γκέκας), Κατσικογιάννης (46' Μανωλιάς), Καλλιμάνης, Γκούμας, Νάκας (68' Παστρικός)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τοπουζλής, Πλατέλλας, Χατζηβασίλης, Μπριλάκης, Γ.Ι. Γεωργιάδης, Γ.Σ. Γεωργιάδης (37' λ.τρ. Χατζησουλεϊμάν), Κωνσταντινίδης, Δρόσος (92' Συντιχάκης), Μεντής, Βεζιρτζόγλου (92' Βακράκος), Εμπουμπά (80' Φονσέκα).