Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2023 18:21

Ο ΑΟ Πυλίου έκανε την ανατροπή και νίκησε την Ερμιονίδα

Στην πέμπτη θέση της κατάταξης βρίσκεται από χθες (22/1) ο ΑΟ Πυλίου χάρη στη σπουδαία νίκη του επί της ΑΕ Ερμιονίδας.

Η ομάδα του Δ. Χρυσόπουλου επιβλήθηκε με 3-1 απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε να χάσει από τις 4 Δεκεμβρίου και την αναμέτρηση στη Μύκονο. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο γήπεδο Πυλίου της Κω, με τον Τσόφλιο να σκοράρει με κεφαλιά στο 22ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Μηλιώτη (0-1). Ωστόσο, η «απάντηση» των γηπεδούχων ήταν άμεση, αφού δύο λεπτά μετά (24') ο Βουκομάνοβιτς έγραψε το 1-1 με μακρινό σουτ. Στο 43' ο Δρόσος έβαλε μπροστά τους νησιώτες με δυνατό σουτ (2-1) και στο 79' ο ίδιος παίκτης σκόραρε από κοντά σε φάση διαρκείας για το 3-1, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παπαδάμ-Πουλόπουλος (Πειραιά)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τοπουζλής, Χατζηβασίλης, Μπριλάκης, Μπέρτος, Παναγιωτόπουλος, Κότζα, Μαυρόπουλος, Αποστολίδης (72' Χατζησουλεϊμάν), Βουκομάνοβιτς (60' Σκέντζος), Χατζηνικολάου (93' Μαργαρίτης), Δρόσος (93' Συντυχάκης)

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Θοδωρής Γιακαλής): Πονηρός, Κουζής (29' λ.τρ. Μπέκου), Μηλιώτης, Βιρβίλης, Τριμπόνιας, Νικολόπουλος (90' Καράι), Τσόφλιος, Τρέσα, Κάλα, Κοτσοβός, Φουρνάρος (46' Λαντίκας)

Πηγή: soccerlive.gr