Τρίτη, 14 Φεβρουαρίου 2023 18:05

Συνεχίζει ανοδικά ο ΑΟ Πυλίου

Στο απόρθητο κάστρο που έχει «χτίσει» στην Κω ο ΑΟ Πυλίου πέτυχε άλλη μία νίκη και έδωσε συνέχεια στην ανοδική του πορεία στο πρωτάθλημα του 4ου ομίλου.

Η ομάδα του Δ. Χρυσόπουλου επιβλήθηκε με 2-1 του Παναργειακού, σε ένα ματς όπου και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 58ο λεπτό ο Βουκομάνοβιτς άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από γέμισμα του Μπριλάκη (1-0) και στο 82' ο Αποστολίδης ολοκλήρωσε όμορφη προσωπική ενέργεια και με πλασέ σημείωσε το 2-0. Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν οι πράσινοι, ήταν να μειώσουν για το τελικό 2-1 στο 91' με προβολή του Ντε Σόουζα σε φάουλ του Χαλκιαδάκη.

Διαιτητές: Γιανναράκης, Πετρίδης-Σηφάκης (Πειραιά)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τοπουζλής, Χατζηβασίλης, Μπριλάκης, Μπέρτος, Παναγιωτόπουλος, Χατζησουλεϊμάν (46' Αποστολίδης), Μαυρόπουλος, Δρόσος (89' Μαργαρίτης), Τουργαΐδης (69' Χατζηνικολάου), Κότζα (89' Σκέντζος), Βουκομάνοβιτς (79' Τάσιος).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παππάς, Πατσιαβούρας (88' Πλαστουργός), Λιακόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Τσιώλης, Μαρίνης (57' λ.τρ. Καπετανάκης), Καμπεράι (88' Φλώρος), Ντε Σόουζα, Α. Τσάνι (88' Θεοδοσιάδης), Λ. Τσάνι (65' Χαλκιαδάκης), Σαΐρίνεν.

Πηγή: soccerlive.gr