Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021 18:16

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη και... κορυφή για την Γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου

Την 4η συνεχόμενη νίκη της πήρε η γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου, η οποία επικράτησε με σκορ 4-1 του Φοίνικα Καλλιθέας και παρέμεινε στη κορυφή του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό η Αρμάου όμως οι φιλοξενούμενες ισοφάρισαν τρία λεπτά με την Παπαδάκη. Οι Μυκονιάτισσες πίεζαν για να προηγηθούν ξανά στον αγώνα χάνοντας αρκετές ευκαιρίες.

Η ομάδα του Δημήτρη Μανταφούνη κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα στο 48' και στο 63' η Γιαννούλα έκανε το 3-1 για την ομάδα της. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε η Ντόκου πετυχαίνοντας έτσι και το 2ο προσωπικό της τέρμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Γρυπάρης με βοηθούς του κ.κ. Κουκά και Ζαχαρόπουλου

Α.Ε. Μυκόνου: Κοντιζά, Πολυκανδριώτη, Γκέλου, Ντόκου, Ανδρεοπούλου, Λαζάρου, Αντύπα, Αρμάου, Σκαμπαρδώνη, Πατεράκη, Γιαννούλα

Αγωνίστηκαν και οι: Κοντιζά, Χαρδαλούπα, Κουσαθανά, Αδάμ

Φοίνικα Καλλιθέας: Μοιρώτσου, Μαχαίρα, Οτεμέρη, Τολιάκη, Χρόνι, Κίσσα, Νικόσα, Πέππα, Παπαδάκη, Ματρίσι, Κακουλίδου

Αγωνίστηκαν και οι: Λούπα, Φαρακούκη, Γιαννέλου