Σάββατο, 08 Απριλίου 2023 22:46

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη κόντρα στην Σαπφώ για τη γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου

Η γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου πήρε τη νίκη με 1-0 στον εξ' αναβολής αγώνα απέναντι στη Σαπφώ Μυτιλήνης και διατηρήθηκε στις πρώτες θέσεις του 4ου ομίλους της Β' Εθνικής.

Η ομάδα του Δημήτρη Μανταφούνη πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην ομάδα της Λέσβου. Το σκορ που έκρινε τον αγώνα διαμορφώθηκε από το 1ο ημίχρονο, μετά από πέναλτι που κέρδισε η Χριστίνα Κανέλλου και εκτέλεσε εύστοχα η Φραγκίσκα Αρμάου.

Οι φιλοξενούμενες στο 2ο ημίχρονο έχασαν αρκετές ευκαιρίες, όμως οι Μυκονιάτισσες διατήρησαν το υπέρ τους σκορ, με τη νίκη να της ανεβάζει στη 4η θέση του ομίλου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Ι. και Χουλιάρα Π.

ΑΕ Μυκόνου (Μανταφούνης): Κοντιζά Ι., Γιαννοπούλου, Γκέλου, Σκαμπαρδώνη, Αρμάου, Τσιούκρα, Πατεράκη, Γιαννούλα, Κανέλλου, Πρέκα, Ματρίσι

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μπουτούρη, Αντύπα, Αδάμ, Κουκά, Χαρδαλούπα, Κουκά, Κουσαθανά, Βερβέρογλου, Γαλάτη

Π.Σ.Γ.Μ. Σαπφώ (Καραϊσκάκης): Αψάθα, Κούρτη, Ψωμαδέλη, Κατρακάζα Δ., Κατρακάζα Ε., Ασημίνου Α., Βούρου, Χατζηχαραλάμπους, Τζίνη, Κατσαρά, Νασιούδη

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Σπανού, Δαγκλή, Σωμαράκη