Κυριακή, 23 Απριλίου 2023 14:49

Εντός έδρας ισοπαλία για την Γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκονού

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της Α.Ε. Μυκόνου κατάφερε να πάρει σήμερα την ισοπαλία με σκορ 2-2 με αντίπαλο τον Α.Ο. Βριλλησίων για την 16η αγωνιστική της Β' Εθνικής.

Οι Μυκονιάτισσες είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά η ομάδα των Αθηνών κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με γκολ της Πατσιάλη στο 42' με την αντίδραση των γηπεδούχων να είναι άμεση καθώς ισοφάρισαν 2 λεπτά αργότερα με σκόρερ την Πατεράκη.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό με τα Βριλλήσια να προηγούνται για μια ακόμα φορά με γκολ της Τζανιδάκη στο 60', όμως οι ποδοσφαιρίστριες του Δημήτρη Μανταφούνη ισοφάρισαν ξανά με την Πρέκα στο 62'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο και Αγγέλου.

Α.Ε. Μυκόνου: Κουσαθανά, Γιαννοπούλου (63' Βερβέρογλου), Γκέλου, Σκαμπαρδώνη, Αντύπα (63' Γαλάτηρ), Αρμάου, Πατεράκη, Γιαννούλα, Κανέλλου, Πρέκα (87' Κουκά Γ.), Ματρίσι (77' Αδάμ)

ΑΟ Βριλλησίων: Παπαδοπούλου, Παπαμιχάλη (90' Μπίλιου), Τζιτζίκα, Αλεξοπούλου, Γαβαλά, Ζαχαρία (90' Καψαλάκη), Χαρίτου (45' Μαργέτη), Τζανιδάκη, Πατσιάλη, Ποτόγλου, Αργύρη (51' Μαργώνη)