Κυριακή, 07 Μαΐου 2023 16:56

Έκλεισε τη χρονιά με νίκη και πολύ καλή εμφάνιση η Α.Ε. Μυκόνου [pics]

Η γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου έκλεισε τη φετινή χρονιά με τον καλύτερο τρόπο, με νίκη καθώς επικράτησε με σκορ 5-1 της Αθηναϊκής πραγματοποιώντας μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση.

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τις γηπεδούχες καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό με αυτογκόλ της Μπαγουρδή και η Γιαννούλα στο 37' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της ενώ στο 43' η Αρμάου έκανε το 3-0 σκορ που έληξε το ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα των Αθηνών κατάφερε να μειώσει στο 47' με τέρμα της Μοσχονά, όμως οι Μυκονιάτισσες βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα ακόμα δύο φορές, στο 50' με την Πατεράκη και στο 57' με στο 54' με την Κανέλλου διαμορφώνοντας το τελικός 5-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος με βοηθούς του κ.κ. Καλόγερα και Βαρθαλίτη

ΑΕ Μυκόνου: Κοντιζά, Γιαννοπούλου, Γκέλου, Σκαμπαρδώνη, Αντύπα, Αρμάου, Πατεράκη, Γιαννούλα, Κανέλλου, Ματρίσι, Πρέκα

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Τσιούκρα, Αδάμ, Κουκά, Κουσαθανά, Ντόκου, Τζωρτζάκη, Βερβέρογλου, Κοντιζά - Μανταφούνη.

Αθηναϊκή Ένωση Αγ. Δημητρίου: Αντωνοπούλου, Καφετζάκη, Καραντώνη, Μπαγουρδή, Παπαδοπούλου, Ιωάννου, Ψαρρού, Μπαρούτη, Νικολάου, Μοσχονά, Τσάτα

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Παναγιωτοπούλου, Μωραϊτου, Λαζάρη, Κωστοπούλου