Παρασκευή, 01 Φεβρουαρίου 2013 15:18

Πρόκριση στα πέναλτι για το ΓΕ.Λ. Παροικιάς

Την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε το ΓΕ.Λ. Παροικιάς στα πέναλτι επί του ΓΕ.Λ. Νάουσας.

Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού έληξε με 0-0. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής. Στο πρώτο το ΓΕΛ. Νάουσας με προπονητή τον κ. Σκιαδά ήταν πιο επιθετικό χωρίς όμως ουσιαστικά να απολύσει την εστία του Νίκα.

gel parikias-gel naoussas-1-2-2013-1

Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή άνηκε στο ΓΕ.Λ. της Παροικιάς που στον πάγκο της ήταν προπονητής ο κ. Κούτρας όμως ούτε το ΓΕ.Λ. Παροικιάς μπόρεσε να σημειώσει κάποιο γκολ στο τέρμα που υπεράσπιζε ο Καρποδίνης… έτσι φτάσαμε στην διαδικασία των πέναλτι.

gel parikias-gel naoussas-1-2-2013-2

Εκεί η ομάδα του ΓΕ.Λ. Παροικιάς πήρε την νίκη με 3-1. Η ομάδα της Νάουσας είχε 3 άστοχα πέναλτι ενώ η Παροικιά μόλις ένα.

Στην επόμενη φάση το ΓΕ.Λ. Παροικιάς θα αντιμετώπιση τον νικητή από τις αναμετρήσεις των Λυκείων Νάξου.

gel parikias-gel naoussas-1-2-2013-3

ΓΕ.Λ. Παροικίας: (Κούτρας), Νίκας Δ., Καραφυλάκης, Σιέτος, Πραμμάτιας, Χριστόφορος, Καλόγερας, Λένια, Άσκο, Γιουτρζίδης, Νίκας Ι., Μαμουνάς.

Αν. Πατέλης, Ραγκούσης, Παντελαίος.

ΓΕ.Λ. Νάουσας: (Σκιαδάς), Καρποδίνης, Τετλα, Γκεμπόρις, Μένεγος, Κρητικόςμ Κρώνης, Χατζία, Κεφάλας, Τσιγώνιας, Υμέρι, Τσαντάνης.

Αν. Τριπολιτσιώτης, Ζουμής, Μαθιέλλης, Αλιπράντης.