Με το δεξί στο 2020 η Β΄ομάδα του Πανθηραϊκού

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα του Πανθηραϊκού Β΄, καθώς στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της Β΄κατηγορίας επικράτησε 5-2 του Αστέρα Τραγαίας.

Ο Πανθηραϊκός προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μαυρογιαννάκη, με τον Αστέρα Τραγαίας να ισοφαρίζει σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τουλούπη στο 13΄.

Ο Πανθηραϊκός ήταν καλύτερος και κατάφερε αν επιβάλει τον ρυθμό του, πετυχαίνοντας ακόμα 2 τέρματα μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, ο Κρεμμύδας στο 16΄και ο Χοχάι στο 33΄διαμόρφωσαν το 3-1 που έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για την νεανική ομάδα του Πανθηραϊκού που σκόραρε στο 69΄και πάλι με τον Μαυρογιαννάκη να κάνει το 4-1.

Στο 79΄ο Τουλούπης μείωσε σε 4-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο του τέρμα στο ματς, ενώ το κερασάκι στην τούρτα για τον Πανθηραϊκό έβαλε ο Κρεμμύδας στο 90΄που έκανε το 5-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και 3ο στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αστέρας Τραγαίας ταξίδεψε στη Σαντορίνη με οριακή αποστολή 11 ποδοσφαιριστών.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βάιλας με βοηθούς τους κ.κ. Παντελάκη και Ελευθεριάδη.

Πανθηραϊκός Β΄(Κρεμμύδας): Αδαμίδης, Μαυρίκης (68΄Βαζαίος), Κοκάι (46΄Φέγγης), Καρράς, Κρεμμύδας, Βαμβακούσης, Γκόγκα, Κοιλιακούδης, Μπούζι (46΄Βεζύρης), Χοχάι (56΄Δαμίγος Μ.), Μαυρογιαννάκης.

Αναπληρωματικοί: Ξαγοράρης, Δαμίγος Α., Δαρζέντας.

Αστέρας Τραγαίας: Πόλια, Χωριανόπουλος, Ψαρρός, Σφυρόερας, Βερύκοκκος, Τράκος, Φράγκος, Δεγαϊτας, μαργαρίτης, Βεκρής, Τουλούπης, Χαβδούλας.

Η βαθμολογία

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Νωρίτερα τα ματς της Θύελλας Καμαρίου και της Άνω Μεράς

Νωρίτερα θα διεξαχθεί η σέντρα της 22ης αγωνιστικής στον 5ο...

Θέλει η Νάξος τον Πανναξιακό στη Γ' Εθνική; Η απάντηση τον Απρίλη!

Μετά από αρκετά χρόνια ο πρωταθλητής Κυκλάδων Πανναξιακός πήρε το...

Νίκησε ταλαιπωρία και Πύργο ο ΑΟ Μυκόνου

Νικητής με 0-1 έφυγε από τη Σαντορίνη ο ΑΟ Μυκόνου...

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα των αγώνων (29/2-4/3)

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣ Κυκλάδων για το...

ΑΣ Άνω Μερά - Ακράτητος 0-2 [Highlights]

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ από τον αγώνα...

Μία δεκαετία γεμάτη επιτυχίες για τον Πανναξιακό

Μπορεί ο Πανναξιακός φέτος να συμπληρώνει 60 χρόνια από την...

Ξεκίνησε η προετοιμασία ενόψει Κηφισιάς για τη Θύελλα Καμαρίου

Χωρίς προβλήματα τραυματισμών και με όλους τους παίκτες στην διάθεση...

Αύριο Τρίτη 25/2 το ΑΟ Πύργου - ΑΟ Μυκόνου

Μετά από συνεννόηση του ΑΟ Πύργου, του ΑΟ Μυκόνου και...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Οι διαιτητές της 22ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου

Δείτε τους διαιτητές που ορίστηκαν για την 22η αγωνιστική του 5ου ομίλου που θα γίνει το Σάββατο 29 Φεβρουαρίου.

Κύπελλο Κυκλάδων: ΑΟ Καρτεράδος - Πανθηραϊκός [Live Score]

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το γήπεδο των Φηρών στη Σαντορίνη τον αγώνα Κυπέλλου Κυκλάδων μεταξύ του Πανθηραϊκού και του...