«Καλπάζει» ο ΠΑΣ Νάξου... 1-2 στο ντέρμπι κορυφής με τον ΑΣ Ίου

Ποδαρικό με το δεξί, πετυχαίνοντας μία πολύ σημαντική νίκη με 1-2 κόντρα στον ΑΣ Ίου  έκανε ο ΠΑΣ Νάξου, που πλέον αποκτά ισχυρό προβάδισμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης του 3ου ομίλου της Β' κατηγορίας.

Τα «μωρά» του Πέτρου Μαράκη έδειξαν χαρακτήρα σε ένα ματς που δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα τους που βρέθηκε πίσω στο σκορ με ένα καταπληκτικό σουτ του Πισκάσι στο 33΄ το οποίο κατέληξε στο γάμα της εστίας του Τάκου.

Η απάντηση του ΠΑΣ Νάξου ήταν άμεση, όταν στο 36΄, ο Μανδηλαράς πάσαρε από διαγώνια θέση στον Λάμπρο Λέκκα και ο τελευταίος με προβολή έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΣ είχε περισσότερη φρεσκάδα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, με τον ΑΣ Ίου να ξεμένει από δυνάμεις, καθώς υπάρχει ελλιπής προετοιμασία και απουσία αρκετών ποδοσφαιριστών που αντικαταστάθηκαν από παιδιά της Κ16.

Στο 82ο λεπτό ο ΠΑΣ Νάξου έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Πετρόπουλου, όμως αυτό δεν πτόησε τους ''Ναξιώτες'' που ήταν αποφασισμένοι για τη νίκη, η οποία τελικά ήρθε από το πόδι του Σερμάδι, που στο 89΄βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ έγραψε το τελικό 1-2.

Διαιτητής ήταν ο κ. παντελάκης, με βοηθούς τους Βάιλα και Καραγιάννη

ΑΣ Ίου (Θοδωρής Καραβάς): Βολικάκης, Μπάτσαλης (65΄Μωραΐτης), Ιωαννίδης (53΄Χάρος Ι.), Καρράς Φρ., Καρράς Κ., Δράκος, Ντόντα (74΄Μονογυιός), Πισκάσι, Κώνστας, Νομικός, Οκουτσόκου.

Αναπληρωματικοί: Καλαθάς, Καραμπίκας

ΠΑΣ Νάξου (Πέτρος Μαράκης): Τάκος, Μαθιάσος (53΄Ορφανός), Πετρόπουλος, Πιτταράς, Πολυκρέτης, Σερμάδι, Κρητικός, Μανδηλαράς, Λέκκας Λ., Σορώκος, Λέκκας Ν. (73΄Τόνι).

Αναπληρωματικοί: Λαγογιάννης, Πετράς, Βασαλάκης

Η βαθμολογία

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Ο 7ος τίτλος ''επικυρώθηκε'' στην Σύρο για τον Πανναξιακό [pics-vid]

Το τίτλο του πρωταθλητή της σεζόν 2019-2020 κατοχύρωσε στη Σύρο...

Με Αργυρό γκολκίπερ, ο ΑΟ Σύρου πέρασε οριακά από την Πάρο

Παρόλο που έπαιζε με 10 παίκτες για περίπου 90 λεπτά...

Με το «διπλό» έφυγε από τη Σέριφο ο ΑΟ Μυκόνου

Με τη νίκη επιστρέφει από τη Σέριφο ο Α.Ο. Μυκόνου...

Πρωταθλητής Κυκλάδων για τη σεζόν 2019-2020 ο Πανναξιακός Α.Ο.

Με τον καλύτερο τρόπο γιορτάζει ο Πανναξιακός την συμπλήρωση των...

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα των αγώνων (19-26/2)

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣ Κυκλάδων και τα...

Πήρε το ντέρμπι και επέστρεψε στις νίκες η Θύελλα Καμαρίου [vid]

Το χρέος της, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τέσσερις αγώνες...

Ήττα εκτός προγράμματος για την Άνω Μερά [vid]

Την ευκαιρία να αναρριχηθεί ακόμη περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα έχασε...

Πανθηραϊκός - Θύελλα Καμαρίου [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο των Φηρών τον...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Με τη νίκη επιστρέφει από τη Σέριφο ο Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε του ΑΟΣ με σκορ 1-2 και παρέμεινε στη...

Με τον καλύτερο τρόπο γιορτάζει ο Πανναξιακός την συμπλήρωση των 60 χρόνων από την ίδρυση του, καθώς πριν λίγο επικράτησε...