Δευτέρα, 14 Αυγούστου 2017 22:24

Νίκη της Κ20 του Ατρόμητου με γκολ και ασίστ του Χιλάι και βασικό τον Ξενάκη

Με γκολ και ασίστ του Χιλάι ήρθαν τα δύο τέρματα που έδωσαν τη φιλική νίκη με σκορ 3-1 στη Θήβα επί της τοπικής ομάδας που προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για την Κ20 της ΠΑΕ Ατρόμητος.

Η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν έπαιξε πολύ καλή μπάλα και στα δύο ημίχρονα παρά το γεγονός ότι χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του αλλά δεν χάθηκε σε κανένα σημείο η ομοιογένεια. Ο Τάμπας με σέντρα σουτ άνοιξε το στκο 20’ και ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 55’.

Ο Χιλάι στο 65’ έδωσε προβάδισμα στον Ατρόμητο με σουτ και δέκα λεπτά αργότερα ο Τσεκερίδης από ασίστ του Χιλάι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο πρώην παίκτης του ΑΟ Μυκόνου, παρόλο που δεν ξεκίνησε στο βασικό σχήμα, εντυπωσίασε κατά την είσοδο του στο παιχνίδι.

Βασικός και αναντικατάστατος φαίνεται να είναι και ο άλλος Κυκλαδίτης της Περιστεριώτικης ΠΑΕ. Ο λόγος για τον πρώην παίκτη του ΠΑΣ Νάξου, Μιχάλη Ξενάκη, ο οποίος ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα και είχε σπουδαία απόδοση.