Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2019 21:01

Άξιος πρεσβευτής των Κυκλάδων στα Χανιά ο Κώστας Κατσιούλης

Πρεσβευτής του Κυκλαδίτκου ποδοσφαίρου υπάρχει και στο πρωτάθλημα των Χανίων, και δεν είναι άλλος από τον πρώην ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ Νάξου, Κώστα Κατσιούλη, που μετακόμισε στη μεγαλόνησο το  καλοκαίρι λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και πλέον φοράει τη φανέλα του Κρητικού Αστέρα.

Ο Κρητικός Αστέρας βρίσκεται σε ανοδική πορεία, κατέχοντας την 7η θέση στον βαθμολογικό πίνακα της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣ Χανίων, με τον Ναξιώτη άσσο να έχει αρκετά λεπτά συμμετοχής σε ένα άκρως ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Βέβαια, με την κάθε ευκαιρία ο Κώστας Κατσιούλης, διαφημίζει το Κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο, ενώ όπως τονίζει ο ίδιος του έχει λείψει πολύ ο τόπος του η Νάξος, αλλά και η αγωνιστική δράση στα γήπεδα των Κυκλάδων...

Χθες, Σαββάτο 23/2, η ομάδα του πήρε τη νίκη με 4-0 κόντρα στον Γρανίτη, με τον Κατσιούλη να περνά στο παιχνίδι 70ο λεπτό και να βγάζει τις ασίστ στο 3-0 και στο 4-0.

Στο βίντεο που ακολουθεί, ο Κώστας Κατσιούλης σκοράρει την προηγούμενη αγωνιστική σε βάρος της Δάφνης, όπου η ομάδα του νίκησε με 4-1 και τον ίδιο να αφιερώνει το γκολ στους εκλιπόντες γιαγιά του και θείο του που έφυγαν πρόσφατα από τη ζωή.