Σάββατο, 03 Ιουλίου 2021 23:42

Πρωταθλητής Μαγνησίας με τη Νίκη Βόλου στην κατηγορία των παίδων ο Ανδρέας Μαύρος

Ακόμη έναν τίτλο, τον 26ο συνολικά, πρόσθεσε στο πλούσιο βιογραφικό του ο Ανδρέας Μαύρος.

Ο 49χρονος τεχνικός, ο οποίος πέρυσι το καλοκαίρι πήρε την απόφαση να αποχαιρετήσει έπειτα από 15 χρόνια τις Κυκλάδες και τον ΑΟ Ερμούπολης και να επιστρέψει στη γενέτειρά του, τον Βόλο και να αναλάβει το τιμόνι της τοπικής Νίκης, στέφθηκε πρωταθλητής Μαγνησίας στην κατηγορία των παίδων.

209046205 1437703339896492 8535579488716846902 n

Ένας τίτλος που ήρθε μετά από 5 χρόνια για τον Μαύρο, καθώς τελευταίος σε αγωνιστικό τμήμα υποδομής ήταν την περίοδο 2015-16, όπου κατέκτησε το πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων, στις κατηγορίες εφήβων και κορασίδων με τον ΑΟ Ερμούπολης.

Στον τελικό που διεξήχθη το Σάββατο 3 Ιουλίου, στο κλειστό γυμναστήριο του ΕΑΚ Βόλου, οι “κυανόλευκοι” του Ανδρέα Μαύρου και του Ανδρέα Τσιριγωτάκη κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του ισχυρού Αιολικού και να φτάσουν στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ Θεσσαλίας, σε έναν αμφίρροπο αγώνα που κρίθηκε στο καλάθι (73-75)!