Τετάρτη, 02 Νοεμβρίου 2022 01:08

ELITE LEAGUE: Συνεχίζονται οι υψηλές “πτήσεις” του Μιχάλη Πολυτάρχου με τον Τρίτωνα

Ο Μιχάλης Πολυτάρχου συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την φανέλα του Τρίτωνα τη φετινή αγωνιστική περίοδο στην Elite League, με την ομάδα των Σεπολίων να επικρατεί με σκορ 74-85 το περασμένο Σάββατο 29/10 εκτός έδρας του Αγρινίου και με την ήττα της Ελευθερούπολης από το Μαρούσι να παραμένει μόνη αήττητος στην κορυφή με τέσσερις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια.

Ο Ναξιώτης γκαρντ αποτέλεσε μαζί με τον συμπαίκτη του, τον Μιχάλη Καμπερίδη (23π.) τα πρώτα επιθετικά όπλα του συνόλου του Μιχάλη Μιχελάκου που ήταν ανώτερο από το ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Ο “Τσίου”, στα 39:02 λεπτά που αγωνίστηκε, ολοκλήρωσε το ματς με 19 πόντους (4/4 ελ.βολές, 3/5 διπ., 3/9 τριπ.), μάζεψε 2 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασσίστ, ενώ υπέπεσε και σε ένα λάθος.

Όλα αυτά έφεραν τον Πολυτάρχου στην 7η θέση των 10 πρώτων σκόρερ της κατηγορίας έχοντας σύνολο 75 πόντους μετά το πέρας και της 4ης αγωνιστικής.