Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2013 19:00

Μπορούσε και τη νίκη

Όπως είχε πει και ο προπονητής του Πανναξιακού Γιώργος Βλαστός, μετά τη λήξη του αγώνα Πανναξιακός – Μανδραϊκός (0-0) «καλύτερα σε ένα παιχνίδι που δεν μπορείς να κερδίσεις τουλάχιστον να μη χάνεις» κάτι τέτοιο ίσχυσε και στο σημερινό παιχνίδι στην Κρήτη, όπου ο Πανναξιακός, αν και είχε πολλές ευκαιρίες να πάρει το ματς, κόντρα στον Άγιο Νικόλαο, τελικά δεν τα κατάφερε, μένοντας στο ισόπαλο 0-0.

Ο αγώνας.

Ο Άγιος Νικόλαος προσπάθησε να αιφνιδιάσει με την έναρξη του αγώνα και είχε δύο καλές στιγμές στο 5′ και στο 18, όπου ο Γιουργούσης είπε "Όχι" σε Πηγιάκη και Κοκολάκη.

Από εκεί και πέρα ο Πανναξιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία και είχε την πρώτη ευκαιρία στο 25΄,όταν ο Παπασταθόπουλος σέντραρε από αριστερά και ο Βούλγαρης μέσα από την φάνηκε πολύ άστοχος, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 31′ ο Παπασταθοπουλος, αυτ’η τη φορά σε ρόλο εκτελεστή στέλνει την μπάλα άουτ, ύστερα από προσπάθεια του Βουλγαρη.

Στην επανάληψη ο Πανναξιακός κάνει τη μεγάλη ευκαιρία στο 68′ όταν ο Βούλγαρης έβγαλε παράλληλη σέντρα και ο Βάσος από κοντά αστόχησε

Στο 75′ σέντρα του Παπασταθόπουλου σε αντεπίθεση και δυνατό σουτ από τον Βούλγαρη πέρασε μόλις άουτ.

Λίγο πριν το τέλος ο Μαυράκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πανναξιακού αλλά το γκολ ακυρώθηκε από τον διαιτητή, καθώς η μπάλα είχε βρει στο χέρι του σκόρερ. Η φάση αυτή ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων από τους ανθρώπους του Αγίου Νικολάου.

ΑΟΑΝ (Ν. Στάθης):Μπρόκος, Πηγιάκης (72΄Χατζιάι), Μουτάκη, Κοκολάκης Κ, Ιασωνίδης, Χριστάκης, Γκέκας, Φαγάς (46΄Δέλλιος), Λεπτοκαρίδης, Κοκολάκης Γρ, Καρνιάτης (77΄Μαυράκης).

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Γ. Βλαστός):Γιουργούσης, Σάββας, Τσαρτσαράς, Μεσημέρης, Βάσος (83΄Ντούκα), Καλογέρης, Καρούσης (91 Κατσάνης), Παπαδόπουλος, Βούλγαρης, Παπασταθόπουλος (88΄Σάντα), Αριανούτσος,

Κατηγορία Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Η Γ΄Εθνική πριν τη σέντρα Πρώτη νίκη με Τσάλμα »