Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2013 01:40

Εύκολα με ΠΑΣ η Αναγέννηση

Με το πιο γρήγορο γκολ που έχει καταγραφή ποτέ από κάμερα στα ποδοσφαιρικά χρονικά (7’’) η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ κόντρα στον ΠΑΣ, τον οποίο και νίκησε χθες 7-2 στο γήπεδο του Αγερσανίου.

PAPADOPOULOSΤο παιχνίδι ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς που δέχτηκε γκολ μόλις στα 9 δευτερόλεπτα. Στη συνέχεια ένα δυνατό come back του ΠΑΣ γύρισε το ματς σε 2-1 υπέρ του, ενώ είχε και ένα δοκάρι με τον Σκιαδά στο 13' και το παιχνίδι να πηγαίνει τελικά στο ημίχρονο με 2-3 υπέρ της Αναγέννησης.

Η ομάδα του Γιώργου Φακίνου επικράτησε ολοκληρωτικά στην επανάληψη, πετυχαίνοντας ακόμη τέσσερα τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό 2-7, που της χάρισε την 5η της νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 14 βαθμούς.

Ο Νίκος Πιταράς, που πέτυχε τρία τέρματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι έφτασε τα 8 στο πρωτάθλημα και συγκατοικεί πλέον στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ μαζί με τους Κελίδη (Πανθηραϊκός), Αρβανίτης (Θύελλα).

Τα τέρματα της αναμέτρησης πέτυχαν οι: 0-1 Πιταράς 7’’, 1-1 Μαράκης Γ. 26΄, 1-2 Φλεριανός 35’, 2-2 Μπάκαλος 38’, 2-3 Δεγαϊτας Γ. 41’, 2-4 Δεγαϊτας Γ. 63’, 2-5 Παπανικολάου 67’, 2-6 Πιταράς 73’, 2-7 Πιταρας 78’.

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Χύκα, Κλουβάτος, Μοσχονάς, Πρωτονοτάριος ©, Ματάκιας (68’ Πιταράς Κ.), Ζάκο, Πιταράς Α. (46’ Μαράκης Π.), Μαράκης Γ., Παπαδόπουλος, Σκιαδάς, Φλεριανός (81’ Μανιός).

Αναγέννηση Νάξου (Φακίνος): Λαγογιάννης, Δεγαϊτας Τ., Πιταράς, Δεγαϊτας Γ., Βαγενάς© (Παπακωνσταντής), Σέμε, Λίκα, Σαριδάκης, Μπάκαλος (46’ Ζήνδρος), Παπανικολάου, Κεραμιώτης (46’ Καραμπάτσης).