Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2014 20:20

Εύκολα οι παίδες του Νηρέα…

Με το εντυπωσιακό 7-0 έληξε χτες το βράδυ ο αγώνας παίδων μεταξύ του Νηρέα και του ΑΜΣ Φιλωτίου.

Οι πιτσιρικάδες του Μιχάλη Παπαδάκη ήταν σε μεγάλα κέφια ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο που εκμεταλλεύτηκαν και την κούραση των Φιλωτιτών.

Το σκορ άνοιξε ο Γκέτσι στο 24ο λεπτό, το μοναδικό γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Σε 20 λεπτά σημειώθηκαν τα υπόλοιπα έξη τέρματα.

Πιο συγκεκριμένα ο Σκανδάλης στο 41’ έκανε το 2-0, το τρίτο γκολ σημείωσε ο Χριστόφορος στο 47’. Ο Σκανδάλης μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (50’ και 51’) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Ο Γκέτσι στο 60’ το 6-0 και ο Μάρκου το τελικό 7-0 ένα λεπτό αργότερα.

Με τη νίκη του αυτή ο Νηρέας παράμεινε στην τρίτη θέση διευρύνοντας και την διαφορά, ενώ ο ΑΜΣ Φιλωτίου βρίσκεται ουραγός στον όμιλο.

ΑΜΕΣ Νηρέας: (Παπαδάκης) Ρούσσος (42'Μιναστίρε), Vrapi (47'Ρούσσος), Καραχάλιος (41'Σκανδάλης), Παπαδημητρίου (57'Κορτιάνος), Κονταράτος, Τσούκε, Αλιπράντης (57'Καρποδίνης), Μπάλιος, Χριστόφορος (54'Resulaj), Γκέτσι, Μάρκου.

ΑΜΣ Φιλωτίου: (Μουστάκης) Ψαρράς Σ., Δεμενεόπουλος, Προμπονάς (50'Τσακωνιάτης), Μουστάκης Δ., Μουστάκης Δ., Λιοφάγος, Βενιεράκης, Μουστάκης Γ.-Τ.(50'Δέτσης), Χουζούρης (36'Ψαρράς Γ.), Αποστολόπουλος, Μουστάκης Ε.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Πανθηραϊκος - Θύελλα [vid] Υπέγραψε ο Παπαδάκης »