Κυριακή, 23 Μαρτίου 2014 22:31

Το πάλεψε στο 2ο ημίχρονο

Αν και στο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ ο ΑΟ Μυκόνου, στην επανάληψη ανέβασε την απόδοση του χωρίς να καταφέρει να σκοράρει, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον Ρούβα.

Οι γηπεδούχοι έχουν αρκετά παράπονα από τη διαιτησία καθώς θεωρούν ότι κακώς ακυρώθηκαν δυο γκολ του Τριανταφύλλου.

Από εκεί και πέρα, ο Ρούβας μπήκε δυνατά στο ματς ωστόσο οι νησιώτες ήταν εκείνοι που έφτασαν κοντά στο γκολ στο 20' όμως η προσπάθεια του Βλαχόπουλου κατέληξε στο δοκάρι. Στη συνέχεια οι Μεσσαρίτες ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 25' με γκολ του Τζιράκη.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ωστόσο δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΡΟΥΒΑΣ: Σαμαριτάκης, Ανυφαντάκης, Αργυράκης, Τζιράκης, Ρουμπάκης, Πετράς, Πουλάκης, Τριανταφύλλου, Φουκαράκης, Παντελής, Αντωνάκης

ΜΥΚΟΝΟΣ: Πουλάκης, Μύρτινας, Βλαχόπουλος, Καρατζάς, Κουκάς, Καρπαθάκης, Γιογιός, Ούσα, Παππάς, Λαλαής (71' Βαλαμούτης), Μπάτσι (65' Καρράς).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Με απουσίες στην Κρήτη Ισόπαλος με την Τριγλία »