Στους Άνδρες την 1η τριάδα συμπλήρωσαν οι Διονύσης Αυγέρης του ΠΑΣ Ζωγράφου που τερμάτισε με χρόνο 3:29:30 και ο ανεξάρτητος δρομέας Αλέξανδρος Τσολάκης με χρόνο 3:53:43.
Η 2η του Μαραθωνίου ήταν η Χρύσα Λαούδη, με χρόνο 5.25.40, η οποία είναι μέλος του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ και το νέο απόκτημα του ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ, μιας και η καταγωγή της κατά το ήμισυ, είναι από τη Νάξο.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν η συμμετοχή του Γεώργιου Κουμπλή (Νο 026) ο οποίος μέχρι τα 21χλμ έτρεξε ανυπόδητος και στη συνέχεια εγκατέλειψε στα 28χλμ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΝΑΞΟΥ 13.9.2014 (ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ) |
ΕΠΙΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ |
||||
1 |
ΤΑΝΝΟΥΣ ΑΜΠΝΤΑΛΛΑ |
No 015 |
1975 |
Ε.Γ.Σ. |
3ώρες 10΄.59΄΄ |
2 |
ΑΥΓΕΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ |
No 002 |
1976 |
ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ |
3ώρες 29΄.30΄΄ |
3 |
ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ |
No 032 |
1975 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
3ώρες 53΄.43΄΄ |
4 |
ΠΑΤΣΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ |
No 021 |
1978 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤ |
3ώρες 56΄.40΄΄ |
5 |
ΑΓΚΟΡΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ |
No 003 |
1978 |
ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ |
3ώρες 59΄.07΄΄ |
6 |
ΣΑΡΑΛΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ |
No 007 |
1963 |
ΗΡΕΜΗ ΔΥΝΑΜΗ |
4ώρες 04΄.59΄΄ |
7 |
ΔΡΙΚΟΣ ΝΙΚΟΣ |
No 019 |
1973 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
4ώρες 09΄.47΄΄ |
8 |
ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΕΙΡΗΝΗ |
No 037 |
1981 |
ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
4ώρες 12΄.09΄΄ |
9 |
ΜΕΓΓΟΥΔΗΣ ΝΑΟΥΜ |
No 004 |
1982 |
ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ |
4ώρες 24΄.19΄΄ |
10 |
ΗΛΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ |
No 018 |
1970 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤ |
4ώρες 33΄.06΄΄ |
11 |
ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ |
No 025 |
1960 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
4ώρες 38΄.27΄΄ |
12 |
ΠΡΕΝΤΑΝΟΣ ΧΑΡΗΣ |
No 024 |
1979 |
Σ.Δ.ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ |
4ώρες 43΄.09΄΄ |
13 |
ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ |
No 017 |
1974 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
4ώρες 47΄.42΄΄ |
14 |
ΛΑΟΥΔΗ ΧΡΥΣΑ |
No 020 |
1977 |
ΑΠΟΛ.Δ.Α-ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
5ώρες 25΄.40΄΄ |
15 |
ΣΙΔΕΡΗΣ ΝΙΚΟΣ |
No 013 |
1987 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
5ώρες 46΄.38΄΄ |
16 |
ΦΑΡΑΝΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ |
No 022 |
1949 |
ΣΕΒΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ |
εγκατέλειψε |
17 |
KOYΜΠΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
No 026 |
1967 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
εγκατέλειψε |
18 |
ΨΑΡΡΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ |
No 027 |
1958 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤ |
εγκατέλειψε |
Ο Γεώργιος Κουμπλής Νο 026, μέχρι τα 21χλμ ήταν ανυπόδητος και εγκατέλειψε στα 28χλμ.
Στη γενική κατηγορία γυναικών, πρώτη ήρθε η Ειρήνη Μουστάκα με χρόνο 4.12.09, μέλος του Ναξιακού ΓΣ και μέλος του Συμβουλίου του ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ.
Δεύτερη τερμάτισε η Χρύσα Λαούδη, με χρόνο 5.25.40, η οποία είναι μέλος του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ και το νέο απόκτημα του ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ, μιας και η καταγωγή της κατά το ήμισυ, είναι από τη Νάξο.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10000μ (ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ) ΕΠΙΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ |
|||||
1 |
ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ ΚΩΣΤΑΣ |
Νο 006 |
1990 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
33.40 |
2 |
ΧΙΛΑΙ ΘΑΝΑΣΗΣ |
Νο 039 |
1967 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
38.01 |
3 |
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝ |
Νο 028 |
1973 |
ADDIDAS RUNNING TEAM |
39.02 |
4 |
ΦΙΛΙΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ |
Νο 005 |
1991 |
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ |
39.10 |
5 |
ΒΛΑΧΑΚΗ ΓΙΩΤΑ |
Νο 008 |
1991 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ |
41.05 |
6 |
ΜΑΝΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ |
Νο 031 |
1976 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
41.41 |
7 |
ΣΠΑΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ |
Νο 035 |
1963 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
43.16 |
8 |
CLAPSHAW CHRISTOPHER |
Νο 038 |
1970 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
43.17 |
9 |
ΚΕΧΑΟΓΛΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ |
Νο 049 |
1981 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
44.47 |
10 |
KNOTTERUS-MEYER NICLAS |
Νο 009 |
1986 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
45.16 |
11 |
GOB MICHEL |
Νο 010 |
1989 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
45.40 |
12 |
ΜΠΑΣΙΟΥΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ |
Νο 012 |
1961 |
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. |
47.09 |
13 |
ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΚΟΣ |
Νο 014 |
1949 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
51.06 |
14 |
ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ |
Νο 030 |
1970 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
51.27 |
15 |
ΠΡΕΒΕΝΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ |
Νο 016 |
1959 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
51.31 |
16 |
DUODECI GIORGIO |
Νο 060 |
1964 |
U.I.S.P. |
51.51 |
17 |
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓ. |
Νο 033 |
1959 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
51.54 |
18 |
ΚΑΛΛΙΔΡΟΜΙΤΗΣ ΤΙΤΟΣ |
Νο 063 |
1946 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
51.58 |
19 |
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ |
Νο 034 |
1969 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
52.41 |
20 |
ΒΑΛΛΗΝΔΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ |
Νο 059 |
1975 |
ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ |
53.13 |
21 |
GLADBACH NELE |
Νο 011 |
1992 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ |
53.33 |
22 |
ARIZA JULIO |
Νο 058 |
1974 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
53.43 |
23 |
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ |
Νο 029 |
1955 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
54.30 |
24 |
GEWEHR FLORINE |
Νο 065 |
1991 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ |
54.41 |
25 |
GEWEHR FRANK |
Νο 066 |
1959 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
59.47 |
26 |
KLONKI FRANZ |
Νο 064 |
1956 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
1.00.42 |
27 |
BELLINI PAOLO |
Νο 057 |
1970 |
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ |
1.01.57 |
28 |
ΚΑΡΑΒΙΑ ΕΛΕΝΗ |
Νο 061 |
1994 |
ΝΑΞΙΑΚΟΣ ΓΣ |
1.07.18 |
29 |
ΦΑΡΑΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ |
Νο 023 |
1954 |
ΣΕΒΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ |
1.15.43 |
1η στις γυναίκες τερμάτισε η Βλαχάκη Παναγιώτα με χρόνο 41.05
2η τερμάτισε η Μπασιούκα Δήμητρα με χρόνο 47.09
3η τερμάτισε η Γερμανίδα GladbachNele με χρόνο 53.33
Επίσης στα 10000μ έλαβαν μέρος αθλητές από χώρες της Ευρώπης, όπως:
ΑΓΓΛΙΑ (1)
ΓΕΡΜΑΝΙΑ (6)
ΙΤΑΛΙΑ (2)
ΙΣΠΑΝΙΑ (1)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ |
||
ΑΓΟΡΙΑ |
||
1 |
ΓΚΟΡΝΑΤΙ ΜΑΡΚΟΣ |
13.10 4o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
2 |
ΝΟΙΜΠΑΟΥΕΡ ΛΕΝΑΡ |
13.24 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
3 |
ΤΑΦΑΝΗΣ ΣΕΦΚΕ |
13.37 2o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
4 |
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΚΤΟΡΑΣ |
14.11 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
5 |
ΓΚΟΡΝΑΤΙ ΠΑΥΛΟΣ |
15.20 4o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
6 |
ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ |
16.42 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
7 |
ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ |
16.43 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
8 |
ΣΑΡΑΛΙΩΤΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ |
17.08 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
9 |
ΒΕΡΩΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ |
17.42 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ |
||
1 |
ΤΑΦΑΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ |
15.13 2o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
2 |
ΒΕΡΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ |
19.08 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
3 |
ΠΕΡΡΑΚΗ ΓΑΒΡΙΕΛΑ |
19.41 2o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
4 |
ΝΑΝΝΑ ΕΥΔΟΚΙΑ |
21.02 1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΧΩΡΑΣ |
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ |
||
ΑΓΟΡΙΑ |
||
1 |
ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ |
11.27 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΚΑΔΟΥ |
2 |
ΔΡΑΓΑΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
12.44 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΩΡΑΣ |
3 |
ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ |
12.25 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΩΡΑΣ |
4 |
ΝΑΝΝΑΣ Γ. |
19.07 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΩΡΑΣ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ |
||
1 |
ΣΑΒΒΑ ΚΑΛΛΙΤΣΑ |
17.10 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΩΡΑΣ |
2 |
ΚΟΝΤΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ |
17.10 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΩΡΑΣ |
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΛΥΚΕΙΩΝ |
||
ΑΓΟΡΙΑ |
||
1 |
ΚΑΠΙΡΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΚΩΣΤΑΣ |
10.53 ΛΥΚΕΙΟ ΤΡΑΓΑΙΑΣ ΝΑΞΟΥ |
2 |
ΧΙΝΤΡΙ ΚΛΑΙΝΤ |
11.44 ΕΠΑΛ ΝΑΞΟΥ |
3 |
ΣΠΕΓΓΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ |
13.47 ΛΥΚΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΝΑΞΟΥ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ |
||
1 |
ΔΕΤΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ |
16.30 ΛΥΚΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΝΑΞΟΥ |