Κυριακή, 12 Οκτωβρίου 2014 21:53

Σαν σίφουνας πέρασε ο ΠΑΣ από την Πάρο!

Νίκη με 5-2 πείρε πριν λίγο μέσα στην Πάρο ο ΠΑΣ Νάξου για το πρωτάθλημα παίδων.

Η ομάδα του Πέτρου Μαράκη παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ κατάφερε να το ανατρέψει και να δώσει διαστάσεις θριάμβου.

Το σκορ άνοιξε στο 3ο μόλις λεπτό ο Σαρρής Α. και στο 27ο οι περσινοί πρωταθλητές ισοφάρισαν με τον Δεγαϊτα Ν. σε 1-1. Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό ο Γκιόκα έδωσε και πάλι κεφάλι στο σκορ για την Παροικιώτικη ομάδα.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 40ο λεπτό ο Δεγαϊτας Ν. ισοφάρισε σε 2-2 και ο Πρεβόλης Σ. με δύο δικά του τέρματα στο 56’ και στο 66’ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στον ΠΑΣ.

Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Δεγαϊτας κάνοντας ταυτόχρονο χατ-τρικ.

Το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης ήταν ο κ. Κουζούμης Γιάννης, με επόπτες τον κ. Ρούσσος Βαγγέλης και η κ. Μαργαρίτη Σεμίνα.

ΑΟ Πάρου: (Φραντζής Μ.) Λουκής Σ., Τσαντάνης Γ., Νικολόπουλος Γ., Καραγιαννόπουλος Α., Καραφυλλάκης Α.Ε., Γκιόκα Γ., Μουρλάς Κ.Φ., Γιατράς Γ.Π., Σαρρής Α., Λουκής Β., Κούκος Ι.

Αναπληρωματικοί: Πατέλης Δ., Σκιαδάς Δ., Σαρρής Ι., Γυφτόπουλος Π., Γεωργιάδης Π., Δαφερέρας Ν., Σκανδάλης Κ.Α.

ΠΑΣ Νάξου: (Μαράκης Π.), Μανδηλαράς Γ., Κατσουρός Ι., Κωστούλας-Σάββας Λ., Σιδέρης Κ., Λαγογιάννης Π., Μαργαρίτης Ι., Μελισσουργός Λ., Πρεβόλης Σ., Δεγαϊτας Ν., Γρυλλάκης Β.

Αναπληρωματικοί: Σιδέρης Ν.Π., Μαρούλης Ε., Βαλέττας Ι., Σέργης Γ., Αρτσανος Ν.