Παρασκευή, 14 Νοεμβρίου 2014 01:40

Πρεμιέρα με το δεξί για τους Νέους του Πύργου

Χόρτασαν γκολ και θέαμα όσοι βρέθηκαν στο Δ.Γ. Καμαρίου την Κυριακή 2/11, όπου οι ομάδες Νέων του ΑΟ Πύργου και του Καρτεράδου αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου. ΤελικόPYRGOS-KARTERADOS-NEOI-2014 1 νικητής ο Πύργος, που μετά από αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ επικράτησε με 3-2 (1-1 ημ.) του Καρτεράδου, μπαίνοντας με το δεξί στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 33, όπου ο Γκιρκιρης έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους . λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Καρτεράδος ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Ρούσσο.PYRGOS-KARTERADOS-NEOI-2014 2

Η επανάληψη επιφύλασσε τρία ακόμα γκολ. Ο Πύργος έκανε το 2-1 με τον Δεληκούρα στο 67΄, τέσσερα λεπτά αργότερα (71΄) το 3-1 με τον Γκιργκιρη, για να μειώσει ο Καρτεράδος 3-2 με γκολ του Μαυρομάτη στο 80΄.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Βάιλας ενώ ο βοηθός Ζώρζος δεν εμφανίστηκε ποτέ στο γήπεδο.

ΑΟ Πύργου (Κολιόυσης): Καφιέρης, Γαβρίλης, Ζαφειρόπουλος, Ντίνος, Βλαβιανός, Πούλης, Φουστέρης, Δεληκούρας (Φύτρος Ν.), Γκιργκιρης, Χαραλαμπόπουλος (Φύτρος Ι.), Λουδάρος (Ξαγοράρης ).

ΑΟ Καρτερλαδος (Κουρδελάκης): Μαρκοζάνες (Πρέκας), Δεδρινός, Ρούσσος, Αναπλιώσης (Κατσαντώνης), Φέκας, Λειβαδάρος, Μαυρομάτης (Βαζαίος), Χαραπας, Ντάλλας, Ρούσσος Ν.