Δευτέρα, 17 Νοεμβρίου 2014 14:51

Εξάσφαιροι πρωταθλητές…

Εντυπωσιακή νίκη σημείωσαν χτες το βράδυ οι παίδες του ΠΑΣ Νάξου με 6-1 επί του Νηρέα μέσα στην Πάρο.

Η νίκη αυτή κρατάει στην πρώτη θέση του πρωταθλητές με 9 βαθμούς (βλέπε εδώ… βαθμολογία).

Η ομάδα του Πέτρου Μαράκη προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με τον Δεγαΐτα και εννέα λεπτά αργότερα ο Γρυλλάκης διπλασίασε τα τέρματα των Ναξιωτών.

Το 0-3 σημείωσε από την άσπρη βούλα ο Κατσουρός και μετά από τρία λεπτά ο Βαλέττας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο. Ο Δεγαΐτας στο 45’ σημείωσε το 2ο προσωπικό του τέρμα και 5ο της ομάδας του. Ο Νηρέας μείωσε με τον Γκέτσι δύο λεπτά αργότερα.

Το τελικό 1-6 σημειώθηκε από τον Πρεβόλη στο 56ο λεπτό.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Βαγγέλη Ρούσσου που είχε βοηθούς τους Μαρτίνι Κλόντι και Μαργαρίτη Σεμίνα.

Νηρέας: (Παπαδάκης Μ.), MinastrireA., Κορτιάνος Α., VrapiA., Παπαδημητρίου Π., Σκανδάλης Γ., ResolaiR., Αλιπράντης Λ., Μπάλιος Β., Αρκουλής Ν., Γκέτσι Β.

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος Γ., Ρούσσος Γ., Καρποδίνης Γ., Πανταζής Χ., Πιερτζοβάνης Α.

ΠΑΣ Νάξου: (Μαράκης Π.), Μανδηλαράς Γ., Κατσουρός Ι., Σιδέρης Χ., Λαγογιάννης Π., Κωστούλας Σ., Μαργαρίτης Ι., Μελισσουργός Λ., Πρεβέλης Σ., Δεγαΐτας Ν., Πρίντεζης Μ., Γρυλλάκης Β.

Αναπληρωματικοί: Μαρούλης Ε., Βαλέττας Ι., Αρτσάνος Ν., Σέργης Γ.