Δευτέρα, 05 Ιανουαρίου 2015 21:03

«Υπέταξαν» την Χίο οι Μικτές μας

Μία νίκη και μία ισοπαλία ήταν ο απολογισμός της 2ης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών Ομάδων για τις Μικτές μας ομάδες Νέων και Παίδων.

Οι παίδες αντιμετώπισαν στις 13:00, στο γήπεδο της Αυλίδας την ΕΠΣ Χίου και παρόλο που ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 μέχρι το 60΄, ισοφάρισαν με τον Φώσκολο, παίρνοντας τελικά την ισοπαλία με 1-1.

Στο ίδιο γήπεδο δύο ώρες αργότερα (15:00) οι Νέοι της Ένωσης μας απικράτησαν εύκολα με 0-3 της ΕΠΣ Χίου. Ο Τζορντανίδης στο 2ο λεπτό με πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 15΄ο Λυκούρης διπλασίασε τα τέρματα για την Μικτή μας, ενώ στα μέσα τις επανάληψης (65΄) ο Καραδήμας διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Να σημειωθεί ότι στα γήπεδα της Χαλκίδας βρίσκεται μεγάλη αντιπροσωπία της Ένωσης μας που απαρτίζεται από τον Πρόεδρο κ. Σιγάλα, τον Γεν. Γραμματέα κ. Χωριανόπουλος, όπως και τους κύριους Κούτρα, Καφτηράνη και τον αρχιδιαιτητή κ. Μενδρινό.

Οι συνθέσεις των Μικτών της ΕΠΣ Κυκλάδων

Παίδες ΕΠΣ Κυκλάδων (Συριανός): Σέργης, Μπομπάι, Κοτσιπετσίδης, Λεγάκης, Κανιουρας, Γκιόκα (61΄Πελεκάνος), Πρεβόλης ©, Κωνσταντινίδης, Βρεττός (58΄Φώσκολος), Γκέτσι (41΄Δακτυλίδης), Δεγαϊτας.

Νέοι ΕΠΣ Κυκλάδων (Μοστράτος): Πρίντεζης, Βλαβιανός, Τζορντανίδης © (70΄Βουτσίνος), Κελαδίτης, Νάζος, Παράβαλος (64΄Αργυρόπουλος), Καραδήμας, Βόλτης, Τζούρος, Λυκούρης, Ασλάνι (49΄Μήτσκας).

Πρόγραμμα και αποτελέσματα

Μικτή Ομάδα Νέων
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Αποτέλεσμα
Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ - Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Σαββατο 03/01/2015 15:00 0-0
Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ - Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ ΑΥΛΙΔΑΣ Σαββατο 03/01/2015 15:00 3-1
Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ - Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Κυριακή 04/01/15 15:00 0-1
Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ - Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Δευτέρα 05/01/15 15:00 1-2
Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ - Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ ΑΥΛΙΔΑΣ Δευτέρα 05/01/15 15:00 3-0
Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ - Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ ΑΥΛΙΔΑΣ Τρίτη 06/01/15 15:00
Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ - Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Τρίτη 06/01/15 15:00
Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ - Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Τετάρτη 07/01/15 11:30
Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ - Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Πέμπτη 08/01/15 12:00