Κυριακή, 15 Φεβρουαρίου 2015 22:17

Πέρασε με 8άρα από την Μάρπησσα ο ΠΑΣ Νάξου

Μια ευχάριστη βόλτα στα Μάρμαρα έκανε σήμερα το βράδυ (ώρα έναρξης 20:00) ο ΠΑΣ Νάξου αφού φιλοδώρησε με οκτώ (8) γκολ τον τοπικό Μαρπησσαϊκό.

Η ομάδα του Πέτρου Μαράκη παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο σημείωσε την 6η του νίκη στο πρωτάθλημα και παρέμεινε έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας που την οδηγεί στο final four που εκεί θα διεκδικήσει την παραμονή της στο βάθρο του πρωταθλητή.

Όσο για την ομάδα της Μάρπησσας, για άλλο ένα ματς δεν μπόρεσε να κάνει κάτι αξιόλογο, παρότι διαθέτει δυο-τρείς καλούς παίκτες όμως και αυτοί δύσκολα μπορούν να αλλάξουν την εικόνα της ομάδας τους και δυστυχώς χάνετε το ταλέντο που διαθέτουν.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Μελισσουργός Λ. για να κάνει το 0-2 τρία λεπτά αργότερα ο Bullari. Το 0-3 σημειώθηκε στο 22ο λεπτό από αυτογκόλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ πέτυχε άλλα πέντε τέρματα.

Ο Bullari στο 40’ έκανε το 0-4 και ο Μελισσουργός το 0-5 στο 47ο λεπτό.

Το 0-6 σημείωσε ο Προμπονάς δέκα λεπτά αργότερα για να μειώσει σε 1-6 ο Τζανακόπουλος στο 61ο λεπτό.

Τα δύο τελευταία γκολ για τον ΠΑΣ σημείωσαν οι Γρυλλάκης στο 64’ και Προμπονάς στο 66ο λεπτό.

Πολύ καλή η διαιτητής της αναμέτρησης κυρία Σεμίνα Μαργαρίτη.

Μαρπησσαϊκός: (Σάμιος Χ.), Τζανακόπουλος Χ., Μαρινάκης Δ., Ντζουμανίκας Ε., Προμπονάς Ζ., Μπουραντάς Ν., Φωκιανός Κ., Αποστολόπουλος Ν., Τζανακόπουλος Μ., Φραντζής Σ., Γεμελιάρης Ι., Τζανακόπουλος Κ.

Πάγκος: Ζουμής Α., Δρόσος Χ., Μεσολογγίτης Μ-Π., Wolff R., Χαλιας Λ., Γούλας Η.

ΠΑΣ Νάξου: (Μαράκης Π.), Μανδηλαράς Γ., Κατσουρός Ι., Λαγογιάννης Π., Σιδέρης Κ., Κωστούλας Σ., Μαργαρίτης Ι., Bullari E., Δεγαΐτας Ν., Πρίντεζης Μ., Γρυλλάκης Μ., Μελισσουργός Λ.

Πάγκος: Μαρούλης Ε., Προμπονάς Ν., Σέργης Ι.