Κυριακή, 22 Μαρτίου 2015 23:47

Με 6άρα στο final four παίδων ο ΑΟ Πάρου.

Τη νίκη που ήθελε για να κλειδώσει την συμμετοχή του στο finalfour παίδων σημείωσε το Σάββατο ο ΑΟ Πάρου.

Η νίκη επετεύχθη, όπως ήταν αναμενόμενο, αρκετά εύκολα αφού ο αντίπαλος δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός ούτε για μερικά δευτερόλεπτα.

Η ομάδα του Μανώλη Φραντζή προηγήθηκε μόλις με την σέντρα με το Κούκο και ο Πρίνα στο 4ο λεπτό έκανε το 0-2.

Από εκεί και πέρα όλα ήταν πιο εύκολα και χαλαρά για τους φιλοξενούμενους. Το 0-3 ήρθε με τον Πρίνα και πάλι στο 27’ που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΟΠ σημείωσε άλλα τρία γκολ. Το 0-4 έκανε ο Καραφυλλάκης στο 59’ και 6 λεπτά αργότερα ο Σαρρής Α. σημείωσε το 5ο γκολ για την ομάδα του. Το τελικό 0-6 έγινε στο 66ο λεπτό πάλι με τον Σαρρή.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Βαγγέλη Ρούσσου

Μαρπησσαϊκός: (Σάμιος Χ.), Τζανακόπουλος Χ., Προμπονάς Σ., Μπουραντάς Ν.Χ., Αποστολόπουλος Ν., Μαρινάκης Δ., Τζανακόπουλος Κ., Γεμελιάρης Ι., Ντζουμανίκας Ε., Φραντζής Σ., Γούλας Η., WolffR.

Πάγκος: Φραντζής Δ., Ζουμής Α., Μεσολογγίτης Μ.Π., Δρόσος Χ., Τζανακόπουλος Μ., Χαλιας Λ., Φωκιανός Κ.

ΑΟ Πάρου: (Φραντζής Μ.), Λουκής Σ., Τσαντάνης Γ., Νικολόπουλος Γ., Γιατράς Γ.Π., Καραφυλλάκης Α.Κ., Γεωργιάδης Π., Κούκος Ι., Σκιαδάς Δ., Σαρρής Α., Μαριάνος Δ., Πρίνα Ι.

Πάγκος: Δραγάτης Δ., Ασπρόπουλος , Σαρρής Ι., Χανιώτης Ι., Καραγιαννόπουλος Δ., Λουκής Β., Πατέλης Δ.