Πέμπτη, 04 Φεβρουαρίου 2016 19:55

Εύκολο πρωινό για το ΓΕΛ Σύρου [pics]

Ένα εύκολο πρωινό είχαν χθες τα αγόρια του ΓΕΛ ΣΥΡΟΥ καθώς στα πλαίσια του σχολικού πρωταθλήματος Κυκλάδων επικράτησαν με 5-0 του ΓΕΛ ΜΗΛΟΥ.

Η ομάδα της Σύρου άνοιξε το σκορ νωρίς - νωρίς με γκολ του Περιστεράκη και στη συνέχεια του αγώνα ο στόπερ της ομάδας Γιάννης Μιχάλοβιτς σημείωσε το 2-0 με κεφαλιά. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Περιστεράκης σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το 3ο για την ομάδα του ΓΕΛ Σύρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ ο αγώνας είχε πλέον κριθεί η ομάδα της Σύρου σημείωσε άλλα δύο τέρματα ένα με το Μητσκα και ένα με τον Μαυράκη.

Η ομάδα της Σύρου προκρίθηκε στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού ΓΕΛ Μυκόνου - ΓΕΛ Τήνου.

ΓΕΛ ΣΥΡΟΥ (ΚΑΣΣΙΑΝΟΥ Ε): ΠΡΕΚΑΣ, ΜΙΧΑΛΙΒΙΤΣ, ΖΑΦΕΙΡΑΣ, ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ, ΦΩΣΚΟΛΟΣ (λ.τ. ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ), ΒΟΛΤΗΣ, ΨΑΡΡΑΣ, ΜΗΤΣΚΑΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΗΣ, ΡΟΥΣΣΟΣ (Α) ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ (ΜΑΥΡΑΚΗΣ), ΣΤΑΦΥΛΑΣ, ΠΡΙΦΤΗ

ΓΕΛ ΜΗΛΟΥ: ΖΟΥΛΙΑΣ, ΠΟΠΙ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΔΕΡΔΕΛΑΚΟΣ, ΝΤΟΡΙΖΑΣ, ΜΠΕΚΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΡΟΛΕΜΕΑΣ, ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ (Α), ΡΑΜΠΑΝΑΚΗΣ, ΜΠΙΜΠΑ, ΜΙΛΟΤΙ, ΜΠΑΚΑΛΣΚΙ, ΜΑΡΚΕΤΟΣ