Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2017 16:51

Πρόκριση για το ΓΕΛ Σύρου [pics]

Στα  πλαίσια  του  Πανελληνίου  Σχολικού   πρωταθλήματος  Ποδοσφαίρου   και  ειδικά  σε αυτή  την  Α φάση  του  με  τους σχολικούς  αγώνες  του Νομού  μας    στο  Γήπεδο  της  ΕΠΣΚ  σήμερα  το μεσημέρι  της Δευτέρας στην Ερμούπολη  διεξήχθη  ένα  σημαντικό   παιχνίδι  ανάμεσα  στα  Λύκεια  του  ΓΕΛ και  ΕΠΑΛ Σύρου, που ανέδειξε νικητή το ΓΕΛ με 3-2.

Ένα  παιχνίδι   με  πολλά  λάθη  στο πρώτο  20λεπτο του  αγώνα   ανάμεσα σε δύο ομάδες  που προσπάθησαν να παίξουν γρήγορα    και  την ομάδα  του ΓΕΛ  Σύρου  να ανοίγει το σκορ  με  τον Κουκούλη   ποδοσφαιριστή   του  Α.Ο Σύρου  στο  6΄ και 21΄ να σκοράρει δίνοντας   ένα   σαφές  προβάδισμα νίκης  και πρόκρισης στην ομάδα του  έως  εκείνη την στιγμή,  μια αναμέτρηση η οποία  μας   επιφύλαξε  και  άλλα  τέρματα  και  θέαμα ,  με  το ΕΠΑΛ Σύρου  να μειώνει   αρχικά  το  σκορ  στο  31¨  με εύστοχη  εκτέλεση  Πέναλτι  του  Μαραγκού ( Παίκτης Α.Ο Πάγου)  .

Στο  Β ημίχρονο  το σκορ  άλλαξε   ξανά  με  το ΓΕΛ Σύρου  να πετυχαίνει  ένα  ακόμη  γκολ με τον τζορτανίδη ( είχε περάσει  ως αλλαγή ο Ποδοσφαιριστής  του Α.Ο Σύρου στον Αγώνα)  ο οποίος  από φάουλ  και κόντρα  η μπάλα  κάπου  βρήκε  και κατέληξε στα δίχτυα  του Πρίντεζη  με  τον  Ρούσσο δύο λεπτά  περίπου πριν  το τέλος  της  συνάντησης   να  σημειώνει  τέρμα ( είχε περάσει ως  αλλαγή)  διαμορφώνοντας  το  τελικό  3-2. ​

ΓΕΛ Σύρου - ΕΠΑΛ Σύρου 3-2

Διαιτητές ήταν οι: Γρυπάρης με βοηθό τον Αγγέλου

ΓΕΛ Σύρου: Καμπουράκης, Ζαφείρας, Πρίντεζης Π., Ψάρρας, Φώσκολος Γ., Μήτσικας, Περιστεράκης, Κουκούλης, Βαρθαλίτης, Πρίντεζης, Φώσκολος Α.

Αναπληρωματικοί: Τσορτανίδης, Βαμβακάρης, Ματράκης, Πρίντεζης Α., Κοτσιπετσίδης, Κωνσταντινίδης, Λελάι.

ΕΠΑΛ Σύρου: Πρίντεζης, Γεράρδης, Λαζαρίνος, Ρούσσος Ιως., Βουτσίνος, Καραδήμας, Παράβαλος, Μπάιλας, Κονδύλας, Μαραγκός, Ξαγοράρης.

Αναπληρωματικοί: Βαρθαλίτης, Μαρουδιάς, Ρούσσος Μιχ., Ρούσσος Νικ., Ρούσσος Α., Λουλούς.