Τρίτη, 04 Απριλίου 2017 00:03

Νίκη - πρόκριση του ΓΕΛ Μυκόνου απέναντι στην Κω

Η ομάδα ποδοσφαίρου του ΓΕΛ Μυκόνου συνεχίζει την πορεία της καθώς πήρε τη νίκη πρόκριση απέναντι στο ΓΕΛ Αντιμάχειας ΚΩ με σκορ 1-2 και συνεχίζει στην επόμενη φάση του Σχολικού Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Πιο αναλυτικά η ομάδα του ΓΕΛ Αντιμάχειας Κω κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο όμως οι Μυκονιάτες υπό τις οδηγίες της προπονήτριας τους Γεωργίας Ράιου κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στο 2ο ημίχρονο με τα γκολ των Κάνιουρα και Λυκούρη ενώ η ομάδα της Μυκόνου έχασε το αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.

Πλέον οι πρωταθλητές Κυκλάδων θα αντιμετωπίσουν στην επόμενη φάση το ΓΕΛ Ρεθύμνου ενώ να πούμε πως οι Μυκονιάτες έχουν στόχο να φτάσουν μέχρι την τελική φάση.

ΓΕΛ Αντιμάχειας Κω: Πέρος, Χανδακάρος, Ανδρογιώργης, Πής, Γιαλεσάκης, Τραμπαδούρος, Χατζησταμάτης, Κοκκαλάκης,Φουρτούνης, Κούρζης, Πέρος Μ.

Αγωνίστηκαν και οι: Κρητικός, Τσαταλμπασίδης, Ζούμπας, Πέρος Ι., Λώλη

ΓΕΛ Μυκόνου: Μπαϊράμ, Χιλάι, Βερώνης, Πλάκα, Λυκούρης, Σιούπολης, Ράγια Χ., Δήμα, Μπουσάι, Κάνιουρας, Παλάση

Αγωνίστηκαν και οι: Ντούρο, Μπομπάι, Κατσικαλάκης