Κυριακή, 30 Σεπτεμβρίου 2018 18:13

«Μοιρασιά» στην Ηλιούπολη για Χαραυγιακό και Αιολικό

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Χαραυγιακος και Αιολικός στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου στο τρίτο ματς της αγωνιστικής.

Το συγκρότημα του Απόστολου Στύλου παρότι προηγήθηκε 30' με τον Βεζιρτζόγλου μετά τη λάθος πάσα του Τσίρου και την πάσα του Λαμπράκη, δεν κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ του σκορ, αφού ο Χαραυγιακός απάντησε με το αυτογκολ του Βαλλιού στο 61' με τη σέντρα του Βιέννα.

Στη συνέχεια οι δυο ομάδες προσπάθησαν δημιουργώντας ευκαιρίες όμως το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους με τους Βεζιρτόγλου στο 91' και τον Αγγελόπουλο στο 93' να χάνουν ευκαιρίες για τον Αιολικό και τον Χαραυγιακό αντίστοιχα.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

12' Φάουλ Κασσιανού ο Ζαχαρής μπλοκάρει τη μπαλα

14' Φάοτλ Βαλλιο μπλοκαρει ο Βακερης

28' Ο Κασσιανός βλέπει τον διαιτητή Ζαχαρόπουλο να του δείχνει κίτρινη κάρτα, με τον ρέφερι από την Ανατολική Αττική να θεωρεί ότι ο ποδοσφαιριστής του Χαραυγιακού έκανε... θέατρο σε μαρκάρισμα που δέχτηκε από τον Τάχια.

30' Μετά από λάθος του Τσίρου που έγινε στην περιοχή του Χαραυγιακού, ο Λαμπράκης έστρωσε έτοιμο γκολ στον Βεζιρτζόγλου ο οποίος σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-1.

39' Ο Φερεντίνος έβγαλε φάτσα με το τέρμα τον Γιαννόπουλο που μπήκε στην περιοχή όμως πλάσαρε μόλις άουτ.

44' Σουτ του Τσομπανέλλη ο Βακερλής μπλοκάρει

45+1 Ο Λαμπράκης μπήκε από δεξιά στην περιοχή του Χαραυγιακού, σέντραρε η μπάλα βρήκε στο Μαραγκουδάκη και στη συνέχεια κατέληξε στο δοκάρι και πέρασε κόρνερ.

51' Σουτ του Κατσίκη η μπάλα λίγο αουτ

61' Βιέννας έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Καπταγιάννης στην προσπάθεια που να απομακρύνει έκανε το 1-1

65' Σέντρα Γιαννόπουλου από δεξιά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και πέρασε αουτ.

90' Βαλλιός πασάρει στον Βεζιρτζόγλου που έκανε το σουτ όμως ο Βακερλής μπλοκαρε

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Λουκάς Ρόπας): Βακερλής, Τσίρος, Ράμμος, Κόντι, Μαραγκουδάκης, Τουγουτζόγλου, Κασσιανός, Ρόπας, Μπαλάσκας (54' Βιένας), Φερεντίνος, Γιαννόπουλος (76' Αγγελόπουλος)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απόστολος Στύλος): Ζαχαρής, Κρητικός, Αδαμόπουλος, Τάχιας (46' Καπταγιάννης), Βαλιός, Κατσίκης, Τιάγκο Λαρανζέιρα, Τσομπανέλλης (79' Ποτουρίδης), Βεζιρτζόγλου, Διαμαντίδης, Λαμπράκης (72' Λαλάς)