Τρίτη, 20 Νοεμβρίου 2018 14:03

Καραγιαννόπουλος: Με δουλειά μέσα στο γήπεδο, θα έρθουν οι επιτυχίες

Ικανοποίηση επικρατεί στις τάξεις του Παμμηλιακού μετά τη νίκη απέναντι στον ΑΠΣ Κύθνου με 1-2.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για το συγκρότημα του Χρήστου Καραγιαννόπουλου, ο οποίος με δηλώσεις του εμφανίστηκε συγκρατημένος παρά τη θετική εικόνα της ομάδας του.

Αναλυτικά, το σχόλιο του

"Θεωρώ ότι ήταν ένα παιχνίδι το οποίο έγινε ανάμεσα σε δυο παθιασμένες ομάδες για τη νίκη σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής. Στο α' ημίχρονο παρότι προηγήθηκε ο αντίπαλος στο σκορ από μια αδράνεια της άμυνας μας από μια στημένη φάση, θεωρώ ότι ήμασταν πάρα πολύ ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο. Γι αυτό καταφέραμε και το γυρίσαμε το σκορ πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο. Στο β' μέρος δεν ήμασταν τόσο καλοί όσον αφορά την κυκλοφορία της μπάλας και αυτό έφερε ως αποτέλεσμα να πάρει ο αντίπαλος μέτρα στο γήπεδο χωρίς όμως να κινδυνευσουμε ιδιαίτερα από την από την φάση όπου αντίπαλος είχε ένα δοκάρι με εκτέλεση φάουλ. Όπως είπα και μετά το παιχνίδι με τον Νηρέα, είναι πολύ σημαντικό η ομάδα να είναι μια οικογένεια. Κάθε εβδομάδα που περνάει βάζουμε και ένα λιθαράκι πάνω σε αυτό το κομμάτι και μέσα από αυτό βγαίνει η απόδοση μέσα στο γήπεδο και τα αποτελέσματα.Με το κεφάλι κάτω να δουλέψουμε μέσα στο γήπεδο, με σεβασμό στον αντίπαλο και όλα θα πάνε καλά".