Κυριακή, 06 Ιανουαρίου 2019 16:05

Η ΕΠΣ Κυκλάδων έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση, 4-1 την ΕΠΣ Σάμου [vid]

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Σαρρή που πέτυχε χατ-τρικ (30',56',71') και γκολ του Διακογιάννη στο 52, η ΕΠΣ Κυκλάδων για το τμήμα της Κ16 επικράτησε με το ευρύ 4-1 της ΕΠΣ Σάμου και έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Το συγκρότημα του Γιώργου Μοστράτου έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και μετά τη νίκη επί της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, δείχνει ότι έχει όλες τις προϋποθέσεις για να πρωταγωνιστήσει και φέτος.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι σε μια ομάδα που είχε καλή ημέρα τον Καμίλη που κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Οι Κυκλαδίτες με σωστό passing game, και κατοχή που έφτανε σε υψηλά επίπεδα πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν και πλέον κοιτάζουν το ματς της 3ης αγωνιστικής.

Από την άλλη, οι Σαμιώτες πάλεψαν το ματς μέχρι το 1-1 όμως από τη στιγμή που έγινε το 2-1, κατέρρευσαν.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' Ο Σαρρής περνάει τον τερματοφύλακα, Καμίλη και κάνει το σουτ που καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

4' Σουτ του Γκούφα ο Καμίλης διώχνει με τα χέρια και στην επαναφορά ο Σαρρής με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

5' Λόμπα του Σαρρή η μπάλα λίγο αουτ.

13' Σουτ του Σαρρή μετά από γύρισμα του Διακογιάννη ο Καμίλης δύσκολα απομακρύνει

15' Ο Πάπα κάνει τη σέντρα ο Ευμορφόπουλος την κεφαλιά όμως ο Καμίλης μπλοκάρει

17' Σέντρα Μανδηλαρά ψαλίδι του Ευμορφόπουλου η μπάλα άουτ.

18 Σουτ του Κούβαρη για την ΕΠΣ Σάμου η μπάλα λίγο άουτ

27' Σουτ του Σκιαδά ο Καμίλης δεν ανησυχεί και η μπάλα άουτ.

30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Σαρρής μετά από όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ κάνει το 1-0.

32' Σουτ του Σεχάι η μπάλα άουτ.

35' Σουτ του Ευμορφόπουλου μετά από πάσα του Μανδηλαρά εντυπωσιακά ο Καμύλης.

48' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ. Ο Τριτσινιώτης με σουτ στέλνει τη μπάλα στο αριστερό Γ' του Πανταζή και 1-1 η ΕΠΣ Σάμου.

52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Μανδηλαράς σέντρα και με πλασέ ο Διακογιάννης κάνει το 2-1.

56 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Κόρνερ Γκούφα στην καρδιά της άμυνας ο Σαρρής με σουτ κανει το 3-1.

58' Τετ α τετ Σκιαδά με τα πόδια του Καμίλης.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Μετά από πάσα του Γκούφα ο Σαρρής πετυχαίνει το 4-1 κάνοντας χατ-τρικ.

ΕΠΣ ΚΥΚΑΛΔΩΝ (Γιώργος Μοστράτος) Πανταζής, Μανδηλαράς, Πάπα, Κρεμμύδας, Γαληνος (68' Καραβέλας), Σκιαδάς (74 Ξυδάκης), Διακογιάννης (68' Γουρνάς), Ευμορφόπουλος (48' Σιμόπουλος), Σαρρής, Λέκκας (74' Καλαβρός), Γκούφας.

ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ (Κώστας Λασπιάς) Καμίλης (63' Τσατσάκης), Αργύρης, Βαλλής (50' Γεράκης), Σταμέλος, Χατζηανδρέου, Καρνάβας (64' Ψαρρός), Κούβαρης, Σεχαι, Τριτσινιώτης, Κοχυλλας, Φουκας (55 Μανωλιός)

Οκτάσφαιρη η ΕΠΣ Κυκλάδων, 8-0 την ΕΠΣ Σαμου